5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

John McAfee, İspanya’daki Hapishane Hücresinde Ölü Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

İspanyol mahkemesi, vergi kaçakçılığı suçlamalarıyla yüzleşmek üzere John McAfee’nin ABD’ye iadesini onaylamıştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Vergi kaçakçılığı suçlamalarıyla İspanya’da bir hapishanede tutuklu olan teknoloji girişimcisi ve antivirüs yazılımı geliştiricisi John McAfee, hücresinde ölü bulundu.
  • Yetkililer, McAfee’nin intihar ettiğini belirtti.
  • İspanyol mahkemesi, geçtiğimiz gün, suçlamalarla yüzleşmek üzere McAfee’nin ABD’ye iadesini onaylamıştı.

İspanyol El Mundo gazetesinin haberine göre, teknoloji girişimcisi ve antivirüs yazılımı geliştiricisi John McAfee, hapishane hücresinde ölü bulundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

John McAfee ile İlgili Suçlamalar

İspanya Adalet Bakanlığından yapılan açıklama da haberi doğruladı. Yetkililer, John McAfee’nin kaldığı hapishanede intihar ettiğini duyurdu.

McAfee, geçen yılın sonundan bu yana vergi kaçakçılığı suçlaması ile İspanya’da tutuklu idi. Reuters haberine göre, geçtiğimiz gün McAfee’nin ABD’ye iadesi onaylandı.

Mart ayında McAfee, kripto paradaki işlemleriyle ilgili kara para aklama ve dolandırıcılık suçlamalarının merkezinde yer aldı. ABD’li avukatlar, McAfee’yi bir “pump and dump (pompala ve boşalt)” planı düzenlemek ve ilk kripto para tekliflerini (ICO) yasadışı bir şekilde tanıtmak kapsamında suçladı.

John McAfee Kimdir?

McAfee, 1987’de kurduğu antivirüs yazılımı şirketi McAfee Associates ile teknoloji dünyasında ün kazandı. 1994 yılında bu görevinden istifa etti ve hayatının geri kalanını da şirketten uzak geçirdi.

Öte yandan McAfee’nin aynı zamanda bir katil olduğu da iddia edildi. Hiçbir zaman resmi olarak suçlanmamasına rağmen, Belize’deki bir komşusunun ölümü ile ilgili soruşturmanın merkezinde yer aldı. McAfee, nihayetinde bu ölümden sorumlu tutuldu; ancak 25 milyon Dolarlık tazminatı ödemeyi de reddetti.

McAfee geçen yıl yaptığı bir açıklamada, hüküm giymiş seks suçlusu Jeffrey Epstein’ın ölümüyle ilgili teoriye atıfta bulunarak, “Kendimi Epstein gibi asarsam; bunun benim suçum olmayacağını bilin.” ifadelerini kullanmıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar