John McAfee, İspanya’daki Hapishane Hücresinde Ölü Bulundu

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

İspanyol mahkemesi, vergi kaçakçılığı suçlamalarıyla yüzleşmek üzere John McAfee’nin ABD’ye iadesini onaylamıştı.

blank

Haberin Özeti

  • Vergi kaçakçılığı suçlamalarıyla İspanya’da bir hapishanede tutuklu olan teknoloji girişimcisi ve antivirüs yazılımı geliştiricisi John McAfee, hücresinde ölü bulundu.
  • Yetkililer, McAfee’nin intihar ettiğini belirtti.
  • İspanyol mahkemesi, geçtiğimiz gün, suçlamalarla yüzleşmek üzere McAfee’nin ABD’ye iadesini onaylamıştı.

İspanyol El Mundo gazetesinin haberine göre, teknoloji girişimcisi ve antivirüs yazılımı geliştiricisi John McAfee, hapishane hücresinde ölü bulundu.

John McAfee ile İlgili Suçlamalar

İspanya Adalet Bakanlığından yapılan açıklama da haberi doğruladı. Yetkililer, John McAfee’nin kaldığı hapishanede intihar ettiğini duyurdu.

McAfee, geçen yılın sonundan bu yana vergi kaçakçılığı suçlaması ile İspanya’da tutuklu idi. Reuters haberine göre, geçtiğimiz gün McAfee’nin ABD’ye iadesi onaylandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Mart ayında McAfee, kripto paradaki işlemleriyle ilgili kara para aklama ve dolandırıcılık suçlamalarının merkezinde yer aldı. ABD’li avukatlar, McAfee’yi bir “pump and dump (pompala ve boşalt)” planı düzenlemek ve ilk kripto para tekliflerini (ICO) yasadışı bir şekilde tanıtmak kapsamında suçladı.

John McAfee Kimdir?

McAfee, 1987’de kurduğu antivirüs yazılımı şirketi McAfee Associates ile teknoloji dünyasında ün kazandı. 1994 yılında bu görevinden istifa etti ve hayatının geri kalanını da şirketten uzak geçirdi.

Öte yandan McAfee’nin aynı zamanda bir katil olduğu da iddia edildi. Hiçbir zaman resmi olarak suçlanmamasına rağmen, Belize’deki bir komşusunun ölümü ile ilgili soruşturmanın merkezinde yer aldı. McAfee, nihayetinde bu ölümden sorumlu tutuldu; ancak 25 milyon Dolarlık tazminatı ödemeyi de reddetti.

McAfee geçen yıl yaptığı bir açıklamada, hüküm giymiş seks suçlusu Jeffrey Epstein’ın ölümüyle ilgili teoriye atıfta bulunarak, “Kendimi Epstein gibi asarsam; bunun benim suçum olmayacağını bilin.” ifadelerini kullanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend