30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

JPMorgan Açıkladı! Bitcoin Fiyatındaki Yükselişin Nedeni Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı, hafta boyunca %25’lik bir yükseliş göstermesinin ardından bu yazının yazıldığı anlarda 55.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. JP Morgan, bu yükselişin üç ana nedeninin olduğunu ifade etti.

Binance indirim kodu

ABD’den Gelen Garantiler

Çin yönetiminin kripto paraları “illegal” olarak ilan etmesinden sonra piyasa kısa vadeli bir zayıflık yaşamıştı. Bunun ardından ise piyasa, Çin’in attığı bu adımın, ABD’de de yaşanabilecek benzer bir senaryoya öncülük edip etmeyeceğini tahmin etmeye çalıştı. JP Morgan’a göre, denetleyici belirsizliğe rağmen, SEC başkanı Gary Gensler’ın ABD’de kripto paraların yasaklanmayacağına dair açıklaması, piyasa tablosunda iyileşme sağladı: “ABD’li yetkililer tarafından şu sıralar birbiri ardına yapılan açıklamalar, ABD’nin Çin’e benzer bir adım atmayacağını ve kripto para kullanımını ya da madenciliğini yasaklamayacağını gösterdi.

Binance indirim kodu

SEC başkanının açıklamalarından kısa bir süre önce, Fed başkanı Jerome Powell, ABD merkez bankasının kripto paraları yasaklamak gibi bir niyetinin olmadığını söylemişti. Analistelere göre, bu durum sayesinde uzun vadede, ABD’de kripto paraların regülasyonlarına dair bir netlik oluşmasıyla beraber, piyasada pozitif bir etki görünebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin Lightning Ağı

Lightning ağının oluşturulmasındaki temel amaç, Bitcoin’in sahip olduğu ölçeklenebilirlik ve ödeme tıkanmase dahil diğer sınırlamalarına karşı çözüm üretmekti. Bu yüzden, ikinci katman teknolojilerinin benimsenmesi Bitcoin’e yardımcı oluyor. JPMorgan konuyla ilgili şunları söyledi: “Lightning ağının hızla yükselişi ve ikincil katman ödeme çözümleri, El Salvador’un BTC adaptasyonuna yardımcı oldu.

Arcane Research’ün ortaya koyduğu bir araştırmaya göre Lightning ağının kullanımı, herkese açık verilerine göre daha hızlı büyüyor. Araştırma ayrıca 2.7 milyon El Salvador vatandaşının, Lightning ağını telefonlarında bulundurduğunu gösteriyor.

ABD’deki Enflasyon

Son olarak ise, birçok ülkenin, Koronavirüs pandemisinde vatandaşlarına dağıttığı ekonomik yardımlar nedeniyle ortaya çıkan enflasyon dalgası Bitcoin’in yükselişine katkıda bulunmuş olabilir. Girişimci Bill Pulte, kısa bir süre önce yaptığı açıklamalarında, ABD’nin ‘geçici’ değil ‘kalıcı’ bir enflasyonla mücadele ettiğini iddia etti.

İlgili Haber:  JPMorgan Bitcoin'in Ayı Piyasasından Çıkması İçin Gerekenleri Açıkladı!

Son 6 aydır yüksek enflasyon verisi açıklayan ABD ekonomisi ile ilgili JP Morgan şunları söyledi: “Yatırımcılar arasında enflasyon endişelerinin yeniden baş göstermesiyle birlikte Bitcoin’in bir enflasyon koruması olarak kullanımı tekrardan popülarite kazandı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar