1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

JPMorgan Analisti Bitcoin’deki Çöküşün Ne Zaman Bitebileceğini Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

JPMorgan’ın kripto para uzmanına göre, Bitcoin’in yaşadığı çöküş, Bitcoin’in kripto paralar içerisindeki piyasa değerinin %50’nin üstüne çıkmasıyla sona erebilir.

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin Mayıs ayından bu yana kan kaybediyor ve BTC’nin toplamda 1.41 trilyon dolar büyüklüğündeki kripto para piyasasındaki pazar payı Çarşamba günü itibariyle %46 seviyelerinde bulunuyor. Çarşamba günü bu yazının yazıldığı anlarda 34.584 dolardan işlem gören Bitcoin, Nisan ayında kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan yaklaşık 65.000 dolar seviyesinden %45 daha düşük bir bölgeden işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Analizciye Göre Çöküş Bitcoin Dominansı %50’nin Üstüne Çıktığında Bitecek

JPMorgan analizcisi Nikolaos Panigirtzoglou’nun Salı günü CNBC’ye yaptığı açıklamaya göre Bitcoin’in görece düşük piyasa payı, BTC’ye olan ilginin halen az olduğuna işaret eden olumsuz bir sinyal olarak görülebilir: “Bitcoin’in genel kripto para piyasalarına oranla sahip olduğu piyasa değerini gösteren Bitcoin dominansı Nisan ayında %60 seviyelerindeydi. Bitcoin’in toplam kripto para piyasasındaki pazar payının sağlıklı değeri %50 ve üstüdür. Bence Bitcoin’in ayı piyasasında bulunup bulunmadığı ya da ayı piyasasının bitip bitmediğini anlamak için bakılması gereken faktörlerden biri de bu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Panigirtzoglou ayrıca %40’lara kadar düşen Bitcoin dominansının son haftalarda tekrardan toparlanmaya başladığını da sözlerine ekledi: “Son iki ya da üç haftadır Ethereum fonlarına gerçekleşen sermaye akışının azaldığını görüyoruz. Bununla birlikte Bitcoin fonlarına olan para akışı ise eş zamanlı olarak artıyor. Bunun anlamı bazı kurumsal yatırımcıların diğer kripto paraları satıp Bitcoin alma konusunda bir değer fırsatı gördükleri anlamına geliyor olabilir.

“Büyük Yatırımcıların Dipten BTC Topladığına Dair İşaret Yok”

Ancak Panigirtzoglou büyük yatırımcıların dip fiyattan Bitcoin topladıklarına dair çok az işaret olduğu konusunda da uyarılarda bulundu. İnsanların tekrardan alış aşamasına dönmesi için BTC fiyatının daha aşağıya inmesi gerekebileceğini belirten Panigirtzoglou, inilebilecek seviyelerin hangi noktalar olabileceği konusunda ise ayrıntıya inmedi.

İlgili Haber:  Bitcoin Dominansındaki Düşüşün Nedeni Dogecoin Olabilir mi?

Bununla birlikte diğer analizcilerin daha farklı görüşleri var. Fundstrat analizcilerinden David Grider, Pazartesi günü yayınladığı notunda, Birleşik Krallık’ın dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’a kısıtlamalar getirmesine rağmen BTC fiyatının düşmemesinin, BTC fiyatının halihazırda dip yapmış olduğuna dair iyimser bir işaret olabileceğini açıklamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar