9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

JPMorgan Analisti, Ethereum’un Gerçek Değerinin 1.500 Dolar Olduğunu İddia Etti!

Önemli Gelişmeler

JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, Ethereum’un ağ aktivitesini değerlendirmiş ve diğer platformlar ile yaşadığı rekabet açısından endişelerini dile getirerek ETH fiyatının olması gerekenden çok daha yüksek bir değerden işlem gördüğünü iddia etmişti.

blank

Analizci, ETH fiyatının adil bir şekilde fiyatlanabilmesi için gerçek değerinin 1.500 dolara yakın olduğunu düşündüğünü söyledi.

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda, CoinDesk verilerine göre Ethereum fiyatı 2.900 dolardan işlem görüyor. Bu da Nikolaos Panigirtzoglou tarafından dillendirilen iddianın gerçek olması durumunda ETH’nin halen gerçek değerinin iki katı fiyatlandığı anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Analizci, yaptığı açıklamasında düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Hash oranına ve tekil adres sayısına bakarak ETH’nin gerçek değerini anlamaya çalıştık. Bu çalışmalarımızda 1.500 doların üstüne çıkamadık.

Panigirtzoglou, dünyanın en büyük altcoini için bu çekincelerini ifade etti ve ETH’nin mevcut fiyatındaki üstel artışın kullanım ve trafik değerlerinde karşılık bulmadığını söyledi. Analizci ayrıca Ethereum’un “eşi benzeri bulunmaz” bir kripto para olmadığını iddia etti ve Binance ile Solana gibi platformların halihazırda ETH ile rekabet halinde olduğunu aktardı.

Diğer Analizcilerin Panigirtzoglou’nun Ethereum ile İlgili Bu Açıklamalarına Tepkileri Neler?

Birçok piyasa gözlemcisi, Panigirtzoglou’nun bu açıklamalarını derinlemesine değerlendirdi ve ETH fiyatının aslında 1.500 dolar olması gerektiğine dair iddiaları yanıtladı.

Varlık yöneticisi Arca şirketinde CIO olarak görev yapan Jeff Dorman, Panigirtzoglou ve ekibinin kullandığı tekniklere sert eleştirilerde bulundu: “ETH fiyatının gerçek değerini bulabilmek için kullandıkları yöntemler oldukça çağdışı ve zaten en başından beri de doğru sonucu vermeyen yöntemler olarak görülüyor. Farklı tipte dijital varlıkların gerçek değerini bulabilmek için farklı teknikler kullanılır. Örneğin geçiş tokenleri ve varlık destekli tokenler gibi dijital varlıkların değerini DCF ve fon ile hisse senetlerinin değerini hesapladığımız yöntemler ile hesaplayabilirken kripto paralar ise yalnızca göreceli değer baz alınarak değerlendirilebilir. Ancak ETH, SOL ve ADA gibi protokol ve platformlar ise yapıları gereği eşsiz özellikler taşıyorlar.”

İlgili Haber:  JPMorgan: Bitcoin 600 Milyar Dolarlık Katalizörle Karşı Karşıya

Dorman, açıklamalarının sonunda, Ethereum için kendilerinin düşündüğü gerçek değerin 5.000 dolar civarında olduğunu söyledi. Kripto para fonu yöneticisi Jacob Eliosoff da 1.500 dolar iddiasının gülünç olduğunu düşündüğünü ve bu tür tahminlerin genellikle tutmadığını aktardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend