1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

JPMorgan, Ani Bitcoin Satışından Sonra Bitcoin Fiyat Düşüşü Uyarısı Verdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, aralık ayının ardından yeni yıla girdikten sonra aniden durgun bir fiyat performansı sergilemeye başladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı bu ayın başlarında Bitcoin başına 42.000 doları aşarak 2017’nin en yüksek seviyesinin iki katına çıktı ancak daha küçük kripto paralar büyük kazançlar elde etse bile Bitcoin, ivmesini sürdürmekte zorlanarak yaklaşık 36.000 dolara düştü.

Binance indirim kodu

Bir süredir yatay işlem gören Bitcoin hakkında yorum yapan Wall Street devi JPMorgan analistleri, Bitcoin’in 40.000 dolarlık en yüksek seviyesini geri almadıkça bir yatırımcı çıkışı olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

JPMorgan analistleri, ilk olarak Bloomberg tarafından bildirilen bir notta, Bitcoin’in yakında 40.000 doların üzerine çıkamaması halinde trend takip eden yatırımcıların nakit çıkışına başlayabileceğini yazdı.

Analist ekibi, büyük Bitcoin fiyat patlamasından kâr elde etmek isteyen Bitcoin yatırımcılarının, geçen haftanın düzeltmesini yayabileceğini ve momentum sinyallerinin buradan mart sonuna kadar doğal olarak azalacağını söyledi.

Grayscale 2020’nin son çeyreğinde rekor kırdı

Bitcoin fiyatı ekim ayından bu yana %300’e yakın bir artış gösterdi; kurumsal yatırımcılar kripto paraya ısınırken ve PayPal PYPL gibi ödeme devleri %0.9’luk desteklerini ekledikçe artış miktarı iyice yükseldi.

Bitcoin’le ilgilenmek isteyen birçok kurumsal yatırımcı, geçen yıl Grayscale Bitcoin Trust’a yığıldı. Grayscale, 2020’nin son çeyreğinde dijital varlık yöneticisi için bir rekor olan kripto para yatırım araçlarında 3.3 milyar dolar topladı. Popüler Grayscale Bitcoin Trust, yılın son üç ayında her hafta ortalama 217 milyon dolar elde etti.

JPMorgan, Bitcoin fiyatının 40.000 doların üzerine çıkması için bu hızın sürdürülmesi ve hatta artması gerektiği konusunda uyardı. Stratejistler, Grayscale Bitcoin Trust’a akışın, önümüzdeki günlerde ve haftalarda günlük 100 milyon dolarlık hızını sürdürmesi gerekeceğinin altını çizdi.

İlgili Haber:  2010 Yılında 10.000 Bitcoin Karşılığında Satın Alınan İki Pizzanın Değeri Şu Anda 384 Milyon Dolar

Öte yandan Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, hafta sonu boyunca şirketin yalnızca cuma günü 700 milyon dolardan fazla topladığını ve 4. çeyrekten gelen ivmenin yeni yıla doğru hız kazandığını açıkladı.

Kripto yatırımcıları paniğe kapılmıyor

Bitcoin ve kripto piyasası gözlemcileri, Bitcoin’in aralık ayındaki devasa yükselişinden dolayı hâlâ sersemlemiş durumda olsa da iyimser tavır genel olarak varlığını sürdürmeye devam etti.

FxPro kıdemli finans analisti Alex Kuptsikevich, Bitcoin’in 40.000 dolarlık eşiğini tekrar kırmayı başaramadığını ve düzeltici bir senaryo dahilinde kaldığını açıkladı.

Yine de yaklaşık 35.000 dolarlık destek seviyesinin kırılmadığını ve kripto piyasası katılımcılarının paniğe kapılmadığını belirten Kuptsikevich, 2021’in başlarında, büyük sermayeden yenilenen yatırımların yanı sıra kripto para piyasasına ilgilerini açıklayan PayPal ve diğer büyük şirketlerin hacimlerine odaklanılacağını ifade etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar