9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

JPMorgan: Bitcoin İçin Aşırı Bir Alım Söz Konusu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

JPMorgan Chase’in yayımladığı yeni raporda kurumsal yatırımcıların, Bitcoin (BTC) fiyatını arttıran tek etken olabileceği öne sürüldü.

Binance indirim kodu

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki stratejistler, Bloomberg tarafından 18 Aralık’ta aktarılan yorumlarda kurumların Bitcoin‘in geleceğindeki rolü hakkında sahip oldukları son tahminleri paylaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin için “aşırı bir alım” söz konusu

JPMorgan’a göre, bu ay görülen büyük ölçekli girişlerin fiyat düzeltmesinden kaçınmaya devam etmesi gerekiyor.

Son fiyat artışlarına bağlı teoriler, mevcut arzı emen tezgah üstü alış satışlar yoluyla satın alımlar gerçekleştiren kurumsal yatırımcıları içeriyor. Bu, yalnızca zamanla vurgulanacak bir likidite krizi olarak adlandırılırken bu hafta başka bir analistin de döngünün Bitcoin boğa koşusunu süresiz olarak tetikleyebileceğini iddia ettiği görülüyor.

Ancak JPMorgan için alıcıların zıt senaryo olan kayıplardan kaçınmaları için hızlarını korumaları gerekiyor.

Şu anda 13.1 milyar dolarlık kripto varlığı yönettiği bilinen Grayscale ile ilgili olarak gerçekleştirilen girişlerin büyüklüğünün, “momentum tüccarları tarafından gevşeyen herhangi bir pozisyonun sürekli negatif fiyat dinamiği yaratmasına izin veremeyecek kadar büyük olduğu” anlamına geldiği düşünülüyor.

Buna rağmen Göreli Güç Endeksi 70’in üzerine çıktığı için Bitcoin, 24.000 dolara yakın mevcut fiyat seviyelerinde aşırı satın alınmaya devam ediyor. Bugün gerçekleşen daha sonraki bir fiyat düşüşü ise Göreli Güç Endeksi’ni bu eşiğin altına getirmiş bulunuyor.

Altına yönelik daha fazla fiyat baskısı yaşanıyor

Daha önce Panigirtzoglou ile Sigorta devi MassMutual’ın 100 milyon dolarlık bir tahsisat açıklamasının ardından Bitcoin’in kurumsal alımlar neticesinde 600 milyar dolarlık nakit enjeksiyonundan yararlanabileceği öne sürülmüştü.

Altının yerini Bitcoin’e kaptırmasıyla ilgili önceki uyarılara dayanan son bulgular, Grayscale tarafından oluşturulan yeni bir “trend” belirledi. Bitcoin’e maruz kalma bazında SPDR Gold Trust’tan üç birim satarken bir birimin Grayscale tarafından gerçekleştirilen bir satın almayı içerebildiği görüldü.

İlgili Haber:  DeFi Ekosistemi Çok Hızlı Büyüyor ve Bu Durum Endişe Verici

Bu doğrultuda orta ile uzun vadeli tezin doğru çıkması durumunda altının fiyatının önümüzdeki yıllarda yapısal bir rüzgar dalgasından zarar göreceği öne sürüldü.

Ekim ayından bu yana Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldikçe altın ve Bitcoin arasındaki korelasyon da azalma kaydetti. Altın, 1.800 doların altındaki düşük seviyelerde gördüğü mütevazı bir toparlanmanın ardından bugün itibariyle 1.900 dolar seviyelerinde reddedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar