7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

JPMorgan CEO’su: “Bitcoin Fiyatı 10 Katına Çıkabilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

JPMorgan CEO’su, Bitcoin ile kesinlikle ilgilenmediğini yineledi ancak BTC fiyatının buna rağmen 10 katına çıkabileceğini aktardı.

Binance indirim kodu

Daha önce yaptığı açıklamalarında Bitcoin’in bir tür dolandırıcılık olduğunu iddia eden Jamie Dimon, o tarihlerde bu tür açıklamalarıyla birden fazla kez manşetleri süslemişti. Daha sonra ise 2019 yılında Davos’ta Dünya Ekonomik Forumu’nda yaptığı açıklamalarında Dimon, Blockchain’i “gerçekten de bir potansiyele sahip olan” gerçek bir teknoloji olarak nitelemişti. Ünlü CEO ayrıca, 2021 yılının Mayıs ayında, ABD Yatırım Fonları Enstitüsü’nün yıl dönümünde verdiği demeçte, kripto para piyasalarına daha fazla devlet müdahalesi gerektiğini savunmuş ve bu para birimlerinin daha güçlü hale gelmeden önünün kesilmesi gerektiğini iddia etmişti. Dimon, o zamanlarda da kripto para piyasasının büyüyeceğine inanıyordu.

Binance indirim kodu

Times of India’ya verdiği son demecinde de Dimon, Bitcoin’in çok büyük bir potansiyele sahip olduğundan bahsetti. Buna rağmen ünlü CEO, dünyanın en büyük kripto parasına karşı halen ilgisiz olduğunu da ekledi: “Bitcoin ile gerçekten de ilgilenmiyorum. Benim görüşüme göre insanlar bu kripto para ile çok fazla zaman ve çaba harcıyor. Bence BTC satın almak için para veren kişi aptaldır. Ancak bununla birlikte, BTC fiyatının önümüzdeki beş yıl içerisinde 10 katına çıkmayacağını da söylemiyorum. Ancak yine de bununla ilgilenmiyorum.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Jamie Dimon: “Bitcoin Ne Olursa Olsun Yetkililer Tarafından Denetlenecek”

Kripto paraların denetlenmesi mi yoksa yasaklanması mı gerektiğine dair bir soruya ünlü CEO şu yanıtı verdi: “Kripto paralar denetlenecek. Yetkililer neredeyse her şeyi denetliyor. Kripto paraların bir varlık türü mü yoksa bir tür yabancı para birimi mi olduklarını bilmiyorum. Yetkililer bu kripto paraları bir dereceye kadar sınırlayacak. Ancak bunların ortadan kaldırılıp kaldırılmayacağını söyleyemem ve kişisel olarak da bununla ilgilenmiyorum. Ben bir Bitcoin alıcısı kesinlikle değilim.”

İlgili Haber:  Milyonerlerin %73'ü Kriptoya Sahip ya da Kriptoya Yatırım Yapmak İstiyor

2021 yılı, kurumsal yatırımcıların kripto paralara özellikle ilgi gösterdikleri bir yıl olmuştu. Bitcoin ile ödeme almaya başlayan Tesla, BTC fiyatının rekor düzeye çıkmasını sağladı. Bunun ardından Elon Musk’ın talimatıyla BTC ile elektrikli otomobil satışı durduruldu ve kripto para piyasası da halen içinden çıkamadığı bir bilinmeze yol aldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar