8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

JPMorgan: “Ethereum Bitcoin’den Daha Üstün!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD’nin en büyük bankalarından biri olan JPMorgan, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği analizinde, Ethereum’un Bitcoin’e göre birçok alanda üstün olduğunu ortaya koydu.

Binance indirim kodu

Medya organlarında yer alan bilgilere göre, JPMorgan analistleri kısa bir süre önce kripto paralar ve bu kripto paraların büyüme potansiyeline dair bir rapor yayınladı. Bitcoin’in sağladığı avantajlar ve bu kripto paranın sahip olduğu yetenekleri raporda bahsedildi. Ancak bu rağmen analistler, önümüzdeki yıllar için kripto para dünyasının liderinin Ethereum olabileceğini düşünüyor. Şu anki tabloda Bitcoin’in piyasa değeri olarak yarışı önde götürdüğü de bir gerçek. Ancak analistlere göre faiz oranlarının yükselmesi durumunda işler ETH lehine gelişebilir. JPMorgan analistleri konuyla ilgili olarak şunları ifade etti: “Tahvil getirilerinin yükselmesi ve para politikalarının normalleşmesi, tıpkı daha yüksek reel getirilerin geleneksel altın üzerinde bir baskı oluşturması gibi, bir tür dijital altın olan Bitcoin’in üstündeki baskıyı arttırıyor.

Binance indirim kodu

Ethereum, Bitcoin’e Göre Yatırımcılara Daha Çeşitli Bir Portföy Sunuyor

Analistlere göre ABD’deki faiz oranlarının artması durumunda istikrarlı varlıklara yatırımlar artacaktır. Kripto para piyasasında yükselişini sürdüren NFT’ler, oyun tokenleri ve stablecoin’ler, analistlere göre daha çeşitlendirilmiş bir portföy sunarak çekici hale geliyor. Analistlere göre bunlar, her daim yüksek bir volalite değerine sahip olmasıyla ünlü olan BTC’ye tek bir yatırım yapmaktan daha güvenli olabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte analistler, dünyanın en büyük iki kripto parasının grafiklerinde yaşanan fiyat hareketliliklerini de ele aldı. Analistler, yıllık bazda değerlendirildiğinde, Ethereum’un Bitcoin’e göre açık bir şekilde daha iyi bir performans sergilediğini düşünüyor. Sadece 2021 yılı için geçerli olan veriler değerlendirildiğinde bile ETH’nin önde olduğu görülüyor. İki kripto paranın fiyatlarının performansı yan yana değerlendirildiğinde, ETH’nin bu yıl boyunca %500’den fazla değer kazandığı biliniyor. Bu oran Bitcoin’de ise yalnızca %96 seviyesinde kaldı.

İlgili Haber:  Analist: “Bitcoin Fiyatı 70.000 Dolara Ulaşmadan Önce Biraz Düşüş Yaşayacak!”

JPMorgan uzmanlarına göre, bu trendin devam etmesi durumunda Ethereum, önümüzdeki beş yıl içerisinde Bitcoin’in sahip olduğu piyasa değerini aşabilir. JPMorgan tarafından 4 hafta önce yayınlanan bir rapor, Bitcoin’in sahip olması gereken asıl değerin 35.000 dolar civarında bulunduğunu iddia etmişti.

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC’nin toplam piyasa değeri 1.03 trilyon dolar civarındayken ETH’nin piyasa değeri ise yaklaşık olarak 489 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar