26 Ocak 2022, Çarşamba
0.9 C
İstanbul

JPMorgan: “Ethereum Bitcoin’den Daha Üstün!”

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

ABD’nin en büyük bankalarından biri olan JPMorgan, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği analizinde, Ethereum’un Bitcoin’e göre birçok alanda üstün olduğunu ortaya koydu.

Binance indirim kodu

Medya organlarında yer alan bilgilere göre, JPMorgan analistleri kısa bir süre önce kripto paralar ve bu kripto paraların büyüme potansiyeline dair bir rapor yayınladı. Bitcoin’in sağladığı avantajlar ve bu kripto paranın sahip olduğu yetenekleri raporda bahsedildi. Ancak bu rağmen analistler, önümüzdeki yıllar için kripto para dünyasının liderinin Ethereum olabileceğini düşünüyor. Şu anki tabloda Bitcoin’in piyasa değeri olarak yarışı önde götürdüğü de bir gerçek. Ancak analistlere göre faiz oranlarının yükselmesi durumunda işler ETH lehine gelişebilir. JPMorgan analistleri konuyla ilgili olarak şunları ifade etti: “Tahvil getirilerinin yükselmesi ve para politikalarının normalleşmesi, tıpkı daha yüksek reel getirilerin geleneksel altın üzerinde bir baskı oluşturması gibi, bir tür dijital altın olan Bitcoin’in üstündeki baskıyı arttırıyor.

Binance indirim kodu

Ethereum, Bitcoin’e Göre Yatırımcılara Daha Çeşitli Bir Portföy Sunuyor

Analistlere göre ABD’deki faiz oranlarının artması durumunda istikrarlı varlıklara yatırımlar artacaktır. Kripto para piyasasında yükselişini sürdüren NFT’ler, oyun tokenleri ve stablecoin’ler, analistlere göre daha çeşitlendirilmiş bir portföy sunarak çekici hale geliyor. Analistlere göre bunlar, her daim yüksek bir volalite değerine sahip olmasıyla ünlü olan BTC’ye tek bir yatırım yapmaktan daha güvenli olabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bununla birlikte analistler, dünyanın en büyük iki kripto parasının grafiklerinde yaşanan fiyat hareketliliklerini de ele aldı. Analistler, yıllık bazda değerlendirildiğinde, Ethereum’un Bitcoin’e göre açık bir şekilde daha iyi bir performans sergilediğini düşünüyor. Sadece 2021 yılı için geçerli olan veriler değerlendirildiğinde bile ETH’nin önde olduğu görülüyor. İki kripto paranın fiyatlarının performansı yan yana değerlendirildiğinde, ETH’nin bu yıl boyunca %500’den fazla değer kazandığı biliniyor. Bu oran Bitcoin’de ise yalnızca %96 seviyesinde kaldı.

İlgili Haber:  Bitcoin Analizi: Uzun Vadeli Yatırımcılar, BTC Pozisyonlarını Artırmaya Devam Ediyor!

JPMorgan uzmanlarına göre, bu trendin devam etmesi durumunda Ethereum, önümüzdeki beş yıl içerisinde Bitcoin’in sahip olduğu piyasa değerini aşabilir. JPMorgan tarafından 4 hafta önce yayınlanan bir rapor, Bitcoin’in sahip olması gereken asıl değerin 35.000 dolar civarında bulunduğunu iddia etmişti.

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC’nin toplam piyasa değeri 1.03 trilyon dolar civarındayken ETH’nin piyasa değeri ise yaklaşık olarak 489 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend