2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

JPMorgan Orta Vade İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

JPMorgan’ın Çarşamba günü paylaştığı nota göre, Bitcoin fiyatındaki son düzeltmenin ardından kurumsal şirketler müdahale etmiyor ve herhangi bir dipten alım dalgası da gözlenmiyor.

Binance indirim kodu

Bankaya göre, Bitcoin’in altına göre mevcut volalitesi baz alındığında, Bitcoin fiyatının orta vadede bulunabileceği bölge 23.000 dolar ile 35.000 dolar arasında konumlanabilir. JPMorgan, bir süre önce yaptığı tahmininde Bitcoin’in altın gibi davranması durumunda 140.000 dolara ulaşabileceğini aktarmıştı.

Binance indirim kodu

Ancak bankanın Çarşamba günü yaptığı açıklamasında Bitcoin ile altının arasındaki volalite farkının sıfırlanması durumunun yakın bir gelecekte gerçekleşmesinin olası olmadığının altı çizilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

“BTC Madenciliğinin Çin’den Çıkması Uzun Vadede Olumlu Olur”

BTC, Nisan ayında kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasının ardından %50 değer kaybetmişti. Birçok kişi bu değer kaybını Çin’in Bitcoin madenciliği alanına yeni kısıtlamalar getirmesine bağlamıştı. JPMorgan ise Bitcoin madenciliğinin Çin’in dışına taşınmasını uzun vadede BTC için olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyor: “Çin’in Bitcoin madenciliği işlemlerine sıkı tedbirler getirmesi aslında orta vadede BTC için pozitif olarak düşünülmeli. Çünkü bu gelişmeyle birlikte Çin’in sahip olduğu Bitcoin hashrate’i üstünlüğü başka bölgelere dağılacak ve madenciliğin bir alanda toplanmasının önüne geçilebilecek.

Bankaya göre Bitcoin’in son zamanlarda yaşadığı düşüş dalgası Çin’in uyguladığı yasaklar yerine, zayıf akışın ve fiyat dinamiklerinin bir sonucu olarak gerçekleşti. Zayıf akışa göre kurumlar mevcut seviyelerde “dipten satın alma” stratejisini uygulamıyor: “19 Mayıs’taki büyük kripto para çöküşü sırasında, fiziksel altın ETF’leri durmuş olsa bile BTC fonları kan kaybetmeye devam etti. Bunun anlamı, herkese açık Bitcoin fonları ve CME Bitcoin vadeli işlemleri gibi denetime tabii tutulan araçlar ile yatırım yapmaya meyilli olan kurumsal firmaların Bitcoin’in düşüşüne rağmen satın alım yapmadıklarını gösteriyor.

İlgili Haber:  Fibonacci Yöntemiyle Bitcoin Fiyat Tahmini: Sıradaki Hedef Ne?

JPMorgan Bitcoin Fiyatının Önündeki Önemli Engeli Açıkladı

Son olarak JPMorgan Bitcoin’in önünde bir olumsuz durum daha olduğunu hatırlattı. 6 aylık kilitlenme döneminin ardından Grayscale Bitcoin Tröstü satışa sunulacak. Banka, bu tröst fonunda Aralık ve Ocak aylarında toplanan 4 milyar dolara yakın bir miktarın bulunduğunu ve bu miktarın şu anda kilitli olduğunu söyledi. Kilitlenme zamanı Haziran ve Temmuz aylarında sona eriyor ve son volalite dalgasıyla birlikte yatırımcıların bazıları tröst fonlarının en azından bir kısmını satmak isteyebilir.

JPMorgan açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Bu haftaki düzeltme dalgasıyla beraber Bitcoin ve genel kripto para piyasaları hakkındaki negatif görüşümüzü sürdürüyoruz. Bazı iyileşmeler görülmesine rağmen bizim sinyallerimiz genel olarak negatif yönde bulunuyor.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar