30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

JPMorgan Tüm Müşterilerine Kripto Para Fonlarına Erişim Sağlayan İlk Banka Olacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

JPMorgan, tüm varlık yönetimi müşterilerinin kripto para fonlarına erişebilmeleri için finansal danışmanlarına yeşil ışık yaktı. Bu hamlesiyle birlikte JPMorgan, tüm müşterilerine kripto para fonlarının kullanımını açan ilk büyük ABD bankası olacak.

Binance indirim kodu

Kripto Para Alanındaki Değişiklik 19 Temmuz İtibariyle Başladı

630 milyar dolarlık varlık yönetimi kapasitesini genişletmek için büyük atılımlar yapan banka, bu hafta başında danışmanlarına gönderdiği notta 19 Temmuz itibariyle, dördü Grayscale Investments’tan, biri ise Osprey Funds’dan olmak üzere beş kripto para ürününün alınıp satılabileceğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Güvenilir bir kaynaktan alınan habere göre yeni hizmet, bankanın komisyonsuz alım satım uygulaması Chase’i kullanan müşteriler, sahip olduğu varlıklar JPMorgan danışmanları tarafından yönetilen çok zengin müşteriler ve direkt olarak JPMorgan tarafından hizmet alan çok varlıklı müşteriler için açılacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

JPMorgan danışmanları, müşteriler tarafından talep edilmeden kripto alım satımı yapamayacak. Bu, danışmanların kripto para önerisinde bulunamayacağını bunun yerine sadece müşterinin isteği doğrultusunda kripto para alıp satabileceği anlamına geliyor. JPMorgan’ın tarafından onaylanan fonlar arasında Grayscale’in Bitcoin Trust’ı, Bitcoin Cash Trust’ı, Ethereum Trust’ı ve Ethereum Classic Trust’ı yer alırken Osprey Funds’ın ise Bitcoin Trust’ına yer verilecek.

CoinDesk’in Nisan ayında yaptığı haberde JPMorgan’ın özel varlık müşterilerine bu yaz sunulmak üzere aktif bir şekilde yönetilen bir Bitcoin fonu hazırladığı bildirilmişti.

JPMorgan CEO’su 2017 Yılında BTC Ticareti Yapan Çalışanlarını Kovmakla Tehdit Etmişti

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’ın 2017 yılında Bitcoin ticareti yapan çalışanlarını kovma tehdidinin ardından bu gelişme bankanın dijital varlıklar sektöründe çok önemli bir atılım olarak görülüyor. Dimon şu sıralar kripto para alanına olan tutumunu yumuşatsa da, Mayıs ayında yaptığı açıklasında büyüyen müşteri ilgisine rağmen halen bir Bitcoin destekçisi olmadığını söylemişti.

İlgili Haber:  Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi BlackRock, Bitcoin'e Daha Fazla İlgi Gösteriyor

JPMorgan’ın varlık yönetimi başkanı Mary Callahan Erdoes da Bloomberg’e yaptığı açıklamalarında, bankanın birçok müşterisinin kripto paraları bir varlık sınıfı olarak gördüğünü ve bu alana yatırım yapmak istediğini söylemişti.

JPMorgan’a rakip bankalar olan Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Bank of America ise bireysel varlık müşterilerine henüz direkt olarak kripto para ürünleri sunmuş değil. Morgan Stanley, en az 2 milyon dolar yatırımı olan zengin müşterilerine Nisan ayında Galaxy Digital aracılığıyla Bitcoin fonlarına erişim izni veren ilk büyük banka olmuştu.

Goldman Sachs geçtiğimiz ay kurumsal müşterilerine ve risk fonlarına kripto para vadeli işlemler piyasasını açmıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar