3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

JPMorgan Yetkilisi Bitcoin Fiyatının Gidişatı ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

JPMorgan’daki bir kripto para uzmanına göre kurumsal yatırımcıların piyasaya geri dönmesi ve fiyatların tekrardan artabilmesi için Bitcoin fiyatlarının 30.000 doların altına inmesi gerekiyor.

Binance indirim kodu

JPMorgan’da genel müdürlüğü ve küresel piyasa uzmanlığı yapan Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin’de son zamanlarda yaşanan büyük çöküşlerin nedeninin kurumsal firmaların Bitcoin’e olan ilgisini ani bir şekilde kaybetmesi olduğunu söyledi.

Binance indirim kodu

bitcoin

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

“Bitcoin Fiyatları Yeniden Yükselebilmek İçin 30.000 Doların Altına İnmeli”

Panigirtzoglou, büyük yatırımcıların, 2021 yılında Bitcoin fiyatlarının artmasıyla kripto para piyasalarına girdiğini söyledi ve fiyatların iyi artmasıyla da bu yatırımcıların piyasalardan çekildiğini aktardı: “Şu anda kurumsal yatırımcılara 50.000 ya da 60.000 doların Bitcoin için çekici bir seviye olup olmadığını sorarsanız birçoğu muhtemelen hayır diyecektir. Korkarım ki kurumsal yatırımcıların tekrardan Bitcoin’e ilgi duymaya başlamaları için fiyatların 30.000 doların altına inmesi gerekiyor.

Panigirtzoglou’nun görüşleri, Bitcoin fiyatlarının 30.000 doların altına inmesi durumunda Bitcoin’in daha kötü bir duruma düşeceğini düşünen uzmanlar ile çelişiyor. Oanda şirketinde kıdemli piyasa analizcisi olarak çalışan Edward Moya, Salı günü yaptığı açıklamalarda 30.000 doların altına bir inişin büyük miktarlarda momentum satışına neden olabileceğini söylemişti.

Bitcoin Cuma günü 37.500 dolar seviyelerinden işlem gördü. Bu değer, Nisan ayının ortalarında kırdığı yaklaşık 65.000 dolarlık rekorun %40’ına tekabül ediyor. Şu anki değer yılın başına göre halen %25 daha yüksek konumda bulunuyor.

Son günlerde Bitcoin’in toparlanma sinyalleri göstermesine karşın, Panigirtzoglou kurumsal yatırımcıların piyasaya geri döndüğüne dair yeterli işaret göremediğini söyledi: “Bitcoin fon akışlarına baktığınızda dipten satın alma mentalitesine dair herhangi bir kanıt göremiyorsunuz.

“Vadeli İşlemler Piyasasındaki Fiyatın Düşük Olması Kurumsal Yatırımcının İlgisinin Az Olduğunu Gösteriyor”

Vadeli işlemler piyasasına da dikkat çeken Panigirtzoglou, vadeli işlemler piyasasındaki fiyatların spot fiyata göre daha düşük olduğunu söyledi. Panigirtzoglou’ya göre bu durum, daha çok vadeli işlemler piyasasında işlem yapan büyük kurumsal firmaların Bitcoin’e olan talep miktarının düşük olduğunu gösteriyor.

İlgili Haber:  Fidelity Direktörü Bitcoin Fiyatı İçin Tahminini Açıkladı!

Bitcoin, 2021’in ilk birkaç ayında büyük yükselişler yaşamıştı ve hatta bir süreliğine yılın başına oranla %120 daha yüksek bir seviyeden işlem görüyordu. Tesla gibi şirketlerin Bitcoin’i benimsemeleri de bu yükselişlerde büyük rol oynamıştı.

Ancak bu aşamadan sonra Mayıs ayında Tesla CEO’su Elon Musk, çok yoğun elektrik tüketimi nedeniyle artık Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullanmayacaklarını açıkladı. Çinli yetkililerin de kripto paralara daha sıkı tedbirler uygulaması bu olumsuz havaya katkıda bulundu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar