10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.7 C
İstanbul

JPMorgan’a Göre Bitcoin Yakında Tekrar 60.000 Dolara Çıkmazsa Bu Durum Kötüye Yorulmalı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

JPMorgan Chase & Co.’da strateji uzmanı olarak çalışan Nikolaos Panigirtzoglou, daha önce Bitcoin’de yaşanan piyasa çöküşlerinde, alıcıların daha da büyük düşüşleri önlemek için Bitcoin’e tam zamanında geri döndüğünü söyledi. Ancak Panigirtzoglou, en son geçtiğimiz hafta sonu yaşanan fiyat düşüşü için endişeli gözüküyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin’deki Olumlu Havanın Sürmesi İçin 60.000 Dolar Barajının Yakında Tekrar Kırılması Gerekiyor

Strateji uzmanı Panigirtzoglou’nun Salı günü yazdığı bir bildirime göre, eğer dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin yakında 60.000 dolar barajını tekrar kıramazsa, yukarı yönlü momentum sinyalleri çökmüş olacak. Panigirtzoglou’a göre, geçtiğimiz haftalarda yaşanan Bitcoin vadeli işlemlerdeki ‘long’ birikimi ve son günlerde bu işlemlerin iptallerinin arkasında da müşterilerine yatırım tavsiyelerinde bulunan şirketler ve kripto fonları var.

Binance indirim kodu

Panigirtzoglou bu durumu şöyle yorumladı: “Geçtiğimiz günlerde Bitcoin vadeli işlemler piyasasında ağır likidasyonlar yaşanmıştı. Benzer likidasyonlar Ocak ve Şubat ayının ortalarında ve geçtiğimiz Kasım ayının sonunda da gerçekleşmişti. Momentum sinyalleri, hâlihazırdaki yüksek seviyeleri düşünüldüğünde, birkaç aylığına doğal olarak azalacak. Daha önceki üç olayda da genel akış sinyalleri Bitcoin’in önemli dirençleri çabucak tekrar kırabilmesini sağlayabilmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şu anki durumda, geçmişteki olaylara benzer bir tablo yaşayıp yaşayamayacağımız ise bir muamma. Ancak benzer bir şekilde Bitcoin’in tekrar aynı momentumu yaşama ihtimali düşük gibi görünüyor çünkü bu sefer momentumdaki gerileme daha fazla ve geri dönüşü de daha zor. Ayrıca Bitcoin fonlarına doğru yaşanan para akışı da zayıf duruyor.”

Bitcoin Kısa Bir Süre Önce Rekorunu Tazelemişti

Bitcoin, Coinbase’in Nasdaq borsasındaki halka arzı sırasında 64.870 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek rekorunu kırmıştı. Ancak hemen ardından 60.000 dolar seviyesine geri dönmüştü. Bitcoin, hala yılın başına oranla %90 daha değerli durumda.

İlgili Haber:  SUSHI'nin Kimliği Bilinmeyen Kurucusu, Projeyi FTX CEO'suna Devretti

Haftasonu yaşanan ve tüm kripto para piyasalarını etkileyen çöküşün nedeniyle ilgili birçok teori ortaya atılmıştı. Bazı uzmanlara göre çöküşün nedeni, Çin’in kuzeybatısında yaşanan sel felaketinde zarar gören kömür madenleri nedeniyle Bitcoin madenciliği hashrate’lerinin büyük düşüş göstermesiydi. Bazılarına göre ise Binance borsasında Çinli bir balina yatırımcısı yüklü miktarlarda Bitcoin’i elinden çıkardı ve Bitcoin piyasasında bu denli bir düşüşe neden oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar