30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

JPMorgan’dan Bitcoin İçin “Ayı” Alarmı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve diğer kripto para piyasaları geçtiğimiz ay epey hırpalanmıştı. Toplam kripto para piyasalarının 2.5 trilyon dolar değeriyle zirve yapmasının ardından neredeyse 1 trilyon dolar piyasalardan silinmişti.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatları, 30.000 doların hemen üstüne kadar düştükten sonra bu hafta El Salvador’un Bitcoin’i ABD doları ile beraber ulusal para birimi olarak kabul etmesiyle birlikte yeniden bir sıçrama yaptı. En büyük 5 kripto para da (Ethereum, Binance Coin, Cardano ve Dogecoin) ayrıca kan kaybetti ve %5 ila %10 arasında değer düşüşü yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

bitcoin

JPMorgan Bitcoin için Ayı Piyasasının Eli Kulağında Olduğuna Dair Uyarılarda Bulundu

Şimdi ise, Bitcoin fiyatlarının son birkaç gündür 40.000 doların üstüne çıkmasına rağmen, Wall Street devi JPMorgan’daki analizciler son haftalardaki backwardation’a dikkat çekerek “eli kulağında olan” bir ayı piyasasına karşı uyardılar.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analizcileri tarafından paylaşılan nota göre, son haftalarda backwardation’ın piyasalara geri gelmesi, ayı piyasasına işaret eden negatif bir sinyal olabilir. Ayrıca analizciler, Bitcoin fiyatlarının Mayıs ayında 50.000 dolardan çöküş yaşamasının olağandışı bir gelişme olduğunu ve bu gelişmenin de kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoin’e olan ilginin ne kadar azaldığını gösterdiğini söylediler.

“Düşüşler 2018’deki Kripto Kışındaki Düşüşleri Andırıyor”

Analizciler ayrıca Bitcoin vadeli işlemler piyasasındaki zayıflığa da dikkat çekerek bunun 2018 yılındaki ayı piyasasının yansıması olduğunu iddia ettiler. 2018’deki kripto çöküşü, tüm kripto paralar üzerindeki yıkıcı etkileri nedeniyle “kripto kışı” olarak adlandırılmıştı.

Bitcoin ve Ethereum, Cardano, BNB hatta şaka coini Dogecoin’de bile yaşanan çok büyük yükselişlere, son aylarda birbiri ardına gerçekleşen kurumsal adaptasyonlar ve FOMO yaşayan bireysel yatırımcılar öncülük etmişti.

Trader’lar ve yatırımcılar çok yüksek miktarlarda yükselişler gösteren altcoinlere yığıldıkça, Bitcoin’in genel kripto para piyasasına oranla piyasa değerini ölçen değer olan Bitcoin dominansı, yılın başındaki %70 değerlerinden %40’lara kadar gerilemişti.

İlgili Haber:  2.2 Milyar Dolarlık Bitcoin Likidasyonu %10'luk Bir Düzeltmeye Neden Olabilir

JPMorgan’ın analizine göre, boğa piyasasının tekrar dönmesi için Bitcoin dominansının %50’lerin üzerine çıkması gerekiyor. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Bitcoin dominansı 2018’den bu yana ilk kez Nisan ayında %50’nin altına gerilemişti. Bitcoin fiyatları, ABD ve Çin’den gelen regülasyon tehditleriyle birlikte son haftalarda oldukça düşüş gösterdi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar