10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.7 C
İstanbul

Just Eat, Fransa’da Bitcoin Olarak Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fransa’da Just Eat teslimat hizmetini kullanan kişiler, 15 bin’den fazla restorandan yapabilecekleri yemek alışverişlerinde Bitcoin ile ödeme yapabilecekler.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Just Eat Fransa, müşterilerinin yemek teslimat hizmetleri sırasında Bitcoin kullanarak ödeme yapabileceklerini açıkladı.
  • Müşterilerin Bitcoin kullanarak ödeme yapmaları için dijital cüzdan oluşturmaları gerekiyor.
  • Ödeme iptali durumunda Bitcoin müşteriye Euro’ya çevrilerek iade edilecek ve müşteri herhangi bir kayıp yaşamayacak.

Yemek dağıtım hizmeti Just Eat’in Fransa ayağı, ülkedeki 15 bin’i aşkın restorandan verilebilecek siparişlerde Bitcoin olarak ödeme kabul etmeye başladığını açıkladı. Just Eat, Bitcoin ödeme sağlayıcı olarak Bitpay’i kullanıyor.

Binance indirim kodu

Koronavirüs salgın sürecinde uygulanmaya başlanan kısıtlama kararları ve çeşitli sosyal mesafe düzenlemeleri nedeniyle, eve teslimat hizmetleri oldukça yoğun bir şekilde talep görmeye başlamıştı. Söz konusu teslimat süreçlerinin temassız olarak gerçekleşmesi ile nakit para kullanımının da azaldığı gözlendi. Bu değişimler göz önüne alındığında ise, gıda endüstrisinde müşterilerin kullanabileceği bir ödeme sistemi olarak kripto paraya geçiş yapılmaya başlanması beklenen bir yenilik olarak göze çarpıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Just Eat’in Fransa’daki yemek dağıtım alanında önemli bir aktör olduğunu dile getiren Capital.fr yazarı Gregory Raymond, şirketin Bitcoin ile ödeme kabul etme kararının kripto para birimlerinin halk arasında kullanımının yaygınlaşmasına yardımcı olabilecek önemli bir adım olduğunu belirtti.

Konu ile ilgili Just Eat Fransa web sitesinde yer alan açıklamalar ışığında ise şirketin Bitcoin ödemesi için artı olarak bir ücret talep etmediği ve müşterilerin Bitcoin olarak yemek ödemesi yapmak için özel bir uygulama ya da yazılım indirerek dijital cüzdan oluşturmalarının yeterli olacağı öğrenildi.

Bitcoin Kullanarak Yemek Siparişi Ödemesi Yapılabilir

Bitcoin kullanarak gerçekleştirilen ödemelerin, Bitpay tarafından belirlenen mevcut fiyatlar ışığında hesaplanacağı belirtildi. Ancak bir Bitcoin ödemesinin iptal edilmesi durumunda, geri ödemenin müşterinin banka hesabına Euro cinsinden çevrilerek yapılacağının altı çizildi.

İlgili Haber:  Kripto Para Hizmeti de Sunan Yatırım Uygulaması Trade Republic, Finansman Turunda 900 Milyon Dolar Fon Topladı

Just Eat web sitesinde yer alan açıklamalarda Bitcoin olarak ödeme alındığında zaten Bitcoin’in Euro’ya çevrildiği ve haliyle geri ödeme durumunda da ödeme esnasında uygulanan dönüşüm oranının geçerli olacağı belirtildi. Bu kapsamda müşterilerin herhangi bir ödeme iptali durumunda Just Eat tarafından herhangi bir kayba uğramayacakları vurgulandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar