8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Tron Kurucusu Justin Sun, Hakkındaki “Manipülasyon” İddialarına Yanıt Verdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Dün Verge adlı haber sitesinde Tron kurucusu Justin Sun hakkında epey uzun ve farklı iddialarla dolu bir haber yayınlandı. Tron kurucusu ve Poloniex yatırımcısı Justin Sun, Verge tarafından ortaya atılan iddiaları “uydurma hikayeler” olarak nitelendirdi.

Binance indirim kodu

Justin Sun, kripto para piyasasındaki en tartışmalı figürlerden biridir. Sun, Verge tarafından yayınlanan hakkındaki bomba iddialarla ilgili yasal işlem başlatacağını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Çin doğumlu teknoloji girişimcisi Justin Sun, 2017’de Tron ağını kurdu. 2018’de P2P yazılım firması BitTorrent’i satın aldı ve ardından 2019’da kripto para borsası Poloniex’e yatırım yaptı. Sun, hakkında çıkan haberle ilgili olarak “Tam bir yalan ve Poloniex’i karalama amaçlı uydurulmuş hikayeler” dedi.

Verge’in yayınladığı rapor, Sun’ı TRON ve Poloniex’i yasa dışı işler için kullanmakla suçluyor. “The Many Escapes of Justin Sun” başlıklı rapor (Justin Sun’ın pek çok firarı diye çevirebiliriz), bundan 2 sene önce Sun’ın BitTorrent’i satın alması ile ilgili benzer bir haber kaleme alan Christopher Harland-Dunaway tarafından yazıldı.

İddialar hakkında Twitter’da açıklama yapan Sun, Sun, Poloniex hakkında şunları söyledi: “Poloniex, kurulduğundan bu yana müşterilerine birinci sınıf hizmetler sunan sağlam risk yönetimine ve güçlü finansal kaynaklara sahip bir borsadır.”

“Ayrıca, her zaman düzenleyicilerle işbirliği yapmaya çalıştık ve endüstri standardına uygun son teknoloji KYC uygulamalarına yatırım yaptık” dedi.

Nisan 2020’de Poloniex, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun baskılarına rağmen, borsa üzerinden yeni token satmak için bir mekanizma olan IEO (Initial Exchange Offering) başlatmak için yeni bir platform duyurdu. Geçen sene Ağustos ayında borsa SEC ile 10 milyon dolar ceza ödemek şartıyla anlaşma yapmıştı.

İlgili Haber:  Güney Kore, Pilot Testlerin Bir Parçası Olarak Önümüzdeki Yıl CBDC Dağıtacak

Verge’de yayınlanan yazıda bir diğer önemli iddia da Sun’ın “insider trading” yaptığı ve Tron ile ilgili yeni bir haber yayınlanmadan önce ekibine yüklü miktarlarda TRX satın aldırdığı, ardından fiyatın artmasıyla bu TRX’leri yüksek fiyatlardan sattığı yönünde.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar