20 Mayıs 2022, Cuma
12.3 C
İstanbul

Justin Sun ve Arkadaşları, Tron’u Gizemli Hack Saldırısından Kurtardı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

TRON, bugün ağı geçici olarak çökerten gizemli bir saldırı ile karşılaştı. Saldırının Justin Sun ve arkadaşları tarafından engellendiği dile getirildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bir saldırgan bugün TRON’u hacklemeye çalıştı.
  • Justin Sun ve “süper temsilciler”in saldırıyı engellediği iddia ediliyor.
  • Detaylar ise karmaşık.

TRON blockchaini yaşadığı gizemli bir saldırının ardından bu sabah iki saat duraklamak zorunda kaldı. Ancak sonrasında blockchain üzerindeki tüm faaliyetlerin normale döndüğü doğrulandı. Açıklamaları TRON Ceo’su Justin Sun yaptı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sun, bugün konu ile ilgili bir dizi tweet attı. Sun, Ceo’su olduğu blockchain 4.1 sürümüne yükseltilirken ana ağın kötü niyetli bir sözleşme tarafından saldırıya uğradığını dile getirdi.

“Süper Temsilciler” Kimlerdir?

Saldırganın blockchain üzerinde kötü niyetli işlemler başlattığını vurgulayan Justin Sun, bunun “Süper temsilcilerin ağ üretimini askıya almasına” neden olduğunu belirtti.

Süper temsilciler, TRON blockchainin yöneticileridir. Bu anlamda yeni blokların üretimini kontrol ederler. Söz konusu “süper temsilciler” token sahipleri tarafından seçilir. Süper temsilcilerden bazıları Sun’ın sahip olduğu şirket yöneticileri, Sun’ın kendisi ve Sun’ın arkadaşlarıdır…

Justin Sun, nasıl ve neden olduğunu açıklamadan, saldırganın blok üretiminin askıya alınmasından kar elde etmek istediğini dile getirdi.

Blockchain Faaliyetleri 3.5 Saat Aksadı

Ancak TRON topluluğunun saldırgana en hızlı şekilde cevap verdiğinin altını çizen Sun, “Topluluk, sorunu bulup hemen çözdü ve düğümleri yükseltmek için süper temsilcilerle işbirliği içinde çalıştı.” dedi. Blockchain üzerindeki faaliyetler yaklaşık üç buçuk saat içinde normale döndü.

Justin Sun yaptığı açıklamalarda “Blockchain üzerindeki verilerde herhangi bir bozulma yok, kullanıcı varlıkları kesinlikle güvende.” dedi.

TRON Ceo’su, ayrıca, söz konusu saldırının, “TRON ağının sektördeki en dayanıklı ve olası saldırılara karşı savunma yetenekleri en gelişmiş merkezi olmayan ağ olduğunu” kanıtladığını dile getirdi.

İlgili Haber:  Bitcoin Gerçekleşen Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yaşanan hacker saldırı denemesinin ardından ise TRON tokeninin fiyatı 0.0258 Dolardan şu anki fiyatı olan 0.0246 Dolar seviyesine düştü. Bu da Justin Sun’ın TRON’u için neredeyse %3 oranına varan bir kayıp anlamına geliyor. Ancak Sun, blockchainin savunma mekanizmasını vurgulamaya devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar