5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

“K-Pop Metaverse” Geliyor: Müzik ve Kripto Endüstrisinde Ortaklık!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Animoca Brands, bir “K-Pop Metaverse” oluşturmak için Koreli plak şirketi Cube Entertainment ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Animoca Brands, bir “K-Pop Metaverse” oluşturmak için Koreli plak şirketi Cube Entertainment ile ortaklık kurduğunu duyurdu.
  • 15 Kasım’da duyurulan ortaklık ile birlikte Animoca Brands ve Cube’un yönetimi altındaki popüler oyuncular ve K-pop müzisyenleri metaverse alanına dahil olma imkanı yakalayacak.

NFT oyun firması Animoca Brands, Koreli plak ve müzik prodüksiyon şirketi Cube Entertainment ile bir “K-Pop Metaverse” inşa etmek için ortaklık kurarak ana akım eğlence endüstrisini “alt-üst” etmeye geliyor.

Binance indirim kodu

“K-Pop Metaverse”

15 Kasım’da duyurulan ortaklık ile birlikte Animoca Brands ve Cube’un yönetimi altındaki popüler oyuncular ve K-pop müzisyenleri metaverse alanına dahil olma imkanı yakalayacak. Sanatçılar, çeşitli multimedya NFT’ler, sanatçı portreleri ve albüm resmi gibi görüntüleri yayınlayabilecek; ayrıca tam uzunlukta albümler gibi dijital ses kaynaklarını da fanları ile paylaşabilecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Animoca Brands CEO’su Yat Siu konu ile ilgili yaptığı açıklamada “metaverse’i gerçeğe dönüştürmek” adına Cube ile çalışmak için sabırsızlandığını belirtti.

Cube CEO’su Ahn Woo Hyung ise işbirliğinin “küresel dijital kültür pazarına liderlik etmek ve dijital içerik endüstrisini ilerletmek için önemli bir başlangıç” olacağını söyledi.

Cube, BtoB, Pentagon, (G)I-DLE ve Lightsum da dahil olmak üzere yaklaşık 50 farklı K-Pop sanatçısını bünyesinde bulunduruyor.

Animoca Brands’ın NFT Piyasasına Katkıları

Öte yandan Animoca Brands, 2017 yılındaki CryptoKitties dönüşümünün ardından geliştirici firma Dapper Labs’a büyük miktarda yatırım yaparak NFT piyasasının büyümesine ve bugünlere gelmesine önemli katkıda bulunan bir şirkettir.

2020 yılında ise Animoca, metaverse yan kuruluşu The Sandbox için 3 milyon Dolarlık sanal arazi NFT’lerini satmadan önce F1 Delta Time oyununun lansmanı için Formula 1 ile küresel bir lisans ve ortaklık anlaşması imzaladı.

İlgili Haber:  Yeni Trend Metaverse Tokenleri mi? Decentraland Fiyatı Bir Günde %44 Oranında Arttı!

Kasım 2021’in başında ise The Sandbox, NFT metaverse’ini genişletmek için 93 milyon Dolar daha fon toplamayı başardı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar