Kainat Güzeli ile Dünya Güzeli Arasındaki Fark

Son güncelleme: 2 ay önce

Anahtar fark: Dünya güzellik yarışması bilinen en eski güzellik yarışmasıdır ve ilk kez Eric Morley tarafından 1951 yılında İngiltere’de düzenlenmiştir. Kainat güzellik yarışması ise 3 en popüler yıllık güzellik yarışmasından biridir ve Miss Universe organizasyonu tarafından gerçekleştirilir. İlk kez bir kıyafet firması için 1952 yılında ABD’de düzenlenmiştir.

Yerel, ulusal ve uluslararası seviyede düzenlenen pek çok güzellik yarışması vardır. Her yıl pek çok umutlu genç kadın ve erkek güzellik yarışmaları için çalışma yapar. Güzellik yarışmasına katılabilmek için mayo, bikini kullanımı, gece giysisi kullanımı ve soru&cevap şeklinde farklı testlere tabii tutulurlar. Ardından yarışmaya katılmaya hak kazanırlar. Yarışmada da yine aynı şekilde benzer testlere tabii tutulurlar ve neticede bir kazanan belirlenir. Örneğin Miss Türkiye gibi bir ulusal yarışmaya katılabilmek için öncelikle Türkiye şehirlerinden yerel güzeller belirlenir. Miss Kayseri, Miss İzmir gibi. Daha sonra bu katılımcılar Miss Türkiye’ye katılır.

Dünya güzellik yarışması ile kainat güzellik yarışması her yıl gerçekleştirilen farklı iki yarışmadır. Bu yarışmalara katılıp kazanan katılımcılar 1 yıl boyunca çeşitli reklam, film, defile gibi etkinliklerde yer alır. Kainat güzelinin dünya güzelinden daha yüksek bir statüye sahip olduğu düşünülür fakat bunun böyle olduğuna dair herhangi bir resmi açıklama yoktur. Pek çok eleştirmen kainat güzeli ifadesinin yanlış bir ifade olduğunu çünkü kainattan sadece dünya üzerinden katılımcılar olduğunu söyler.

Dünya güzellik yarışması bilinen en eski güzellik yarışmasıdır ve ilk kez Eric Morley tarafından 1951 yılında İngiltere’de düzenlenmiştir. Dünya ve yeryüzü güzellik yarışmasıyla birlikte bilinen en popüler yarışmadır. Dünya güzellik yarışmasını kazanan katılımcı 1 yıl boyunca seyahat ederek Dünya Güzellik Organizasyonu’nu temsil eder. Dünya güzellik yarışması ilk olarak bikini yarışması olarak başlamış ve en güzel bikiniyi giyeni seçmeyi hedeflemiştir fakat daha sonra medya tarafından adı dünya güzellik yarışması olarak benimsenmiştir.

Kainat güzellik yarışması ise 3 en popüler yıllık güzellik yarışmasından biridir ve Miss Universe Organizasyonu tarafından gerçekleştirilir. İlk kez bir kıyafet firması için 1952 yılında ABD’de düzenlenmiştir. Yarışmanın sahipleri arasında Donald Trump ve NBC vardır.

Kainat güzellik yarışması ile dünya güzellik yarışması arasındaki en büyük fark iki farklı organizasyon tarafından yönetiliyor olmalarıdır. Her ikisinin de ana hedefi aynıdır. Her yıl farklı zaman dilimlerinde düzenlenirler ve böylece programlar çakışmaz.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın