25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Binance Ontario’daki Faaliyetlerine Devam Edemeyecek

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, kripto para borsası Binance’nin eyaletteki faaliyetlerine devam edemeyeceğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kanada’daki Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, kripto para borsası Binance’nin eyaletteki faaliyetlerine devam edemeyeceğini açıkladı.
  • OSC son olarak yaptığı açıklamada Binance’nin Ontario’da menkul kıymetler yasasına göre “kayıtlı bir kuruluş” olmadığını bildirdi.

Ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, eyaletin menkul kıymetler düzenleyicisine göre Ontario’da faaliyet gösterme yetkisine sahip değil.

Binance indirim kodu

OSC: Binance Kayıtlı Bir Kuruluş Değil

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) son olarak yaptığı açıklamada Binance’nin Ontario’da menkul kıymetler yasasına göre “kayıtlı bir kuruluş” olmadığını bildirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Söz konusu açıklamada, “Bu, borsanın eyalette bulunan kişi veya şirketlere türev veya menkul kıymet alım satımı hizmeti sunma yetkilerinin olmadığı anlamına geliyor.” ifadesi kullanıldı.

OSC’nin açıklaması, Ontario’daki Binance kullanıcılarının bu hafta başlarında borsanın Kanada’daki en kalabalık eyalette faaliyet göstermeye devam edebileceğini belirten çeşitli e-postalar almasından sonra geldi.

Binance Geçen Hafta Kanadalı Düzenleyiciler ile Anlaşmıştı

Binance konu ile ilgili mesajlarında, “Kanadalı düzenleyicilerle devam eden olumlu işbirliğinin bir sonucu olarak Binance, FinTrac’a Para Hizmeti Sağlayıcısı olarak kaydolarak düzenleyici yolda ilk adımlarını atmakta başarılı oldu.” ifadeleri kullanılmıştı.

Borsa yetkilileri ayrıca “Ontario kullanıcılarının 31 Aralık 2021’e kadar hesaplarını kapatmalarına gerek yok.” diye ekledi.

Binance’in Ontario kullanıcıları tarafından alınan bildirim, büyük olasılıkla borsanın Kanada kuruluşunun geçen hafta Kanada’nın kara para aklamayla mücadele kurumu FinTrac’a bir para hizmetleri işletmesi olarak kaydolmasından kaynaklandı.

Kanada’nın eyalet ve bölgesel menkul kıymetler düzenleyicilerinin bir şemsiye kuruluşu olan Kanada Menkul Kıymet Yöneticileri, şu anda hem ülke çapında hem de Ontario’da kayıtlı 6 kripto para ticaret platformunu destekliyor. Bunlar: Wealthsimple, Coinberry, Netcoins, CoinSmart, Fidelity ve Bitbuy olarak belirtiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend