10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Binance Ontario’daki Faaliyetlerine Devam Edemeyecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, kripto para borsası Binance’nin eyaletteki faaliyetlerine devam edemeyeceğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kanada’daki Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, kripto para borsası Binance’nin eyaletteki faaliyetlerine devam edemeyeceğini açıkladı.
  • OSC son olarak yaptığı açıklamada Binance’nin Ontario’da menkul kıymetler yasasına göre “kayıtlı bir kuruluş” olmadığını bildirdi.

Ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, eyaletin menkul kıymetler düzenleyicisine göre Ontario’da faaliyet gösterme yetkisine sahip değil.

Binance indirim kodu

OSC: Binance Kayıtlı Bir Kuruluş Değil

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) son olarak yaptığı açıklamada Binance’nin Ontario’da menkul kıymetler yasasına göre “kayıtlı bir kuruluş” olmadığını bildirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Söz konusu açıklamada, “Bu, borsanın eyalette bulunan kişi veya şirketlere türev veya menkul kıymet alım satımı hizmeti sunma yetkilerinin olmadığı anlamına geliyor.” ifadesi kullanıldı.

OSC’nin açıklaması, Ontario’daki Binance kullanıcılarının bu hafta başlarında borsanın Kanada’daki en kalabalık eyalette faaliyet göstermeye devam edebileceğini belirten çeşitli e-postalar almasından sonra geldi.

Binance Geçen Hafta Kanadalı Düzenleyiciler ile Anlaşmıştı

Binance konu ile ilgili mesajlarında, “Kanadalı düzenleyicilerle devam eden olumlu işbirliğinin bir sonucu olarak Binance, FinTrac’a Para Hizmeti Sağlayıcısı olarak kaydolarak düzenleyici yolda ilk adımlarını atmakta başarılı oldu.” ifadeleri kullanılmıştı.

Borsa yetkilileri ayrıca “Ontario kullanıcılarının 31 Aralık 2021’e kadar hesaplarını kapatmalarına gerek yok.” diye ekledi.

Binance’in Ontario kullanıcıları tarafından alınan bildirim, büyük olasılıkla borsanın Kanada kuruluşunun geçen hafta Kanada’nın kara para aklamayla mücadele kurumu FinTrac’a bir para hizmetleri işletmesi olarak kaydolmasından kaynaklandı.

Kanada’nın eyalet ve bölgesel menkul kıymetler düzenleyicilerinin bir şemsiye kuruluşu olan Kanada Menkul Kıymet Yöneticileri, şu anda hem ülke çapında hem de Ontario’da kayıtlı 6 kripto para ticaret platformunu destekliyor. Bunlar: Wealthsimple, Coinberry, Netcoins, CoinSmart, Fidelity ve Bitbuy olarak belirtiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar