7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Kanada, Hem Bitcoin Hem de Ethereum Fiyatına Sabitlenmiş Bir Kripto ETF’sini Onayladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kanada merkezli borsada işlem gören fon (ETF) sağlayıcısı Evolve Funds Group, çok kriptolu bir ETF başlattı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kanadalı borsada işlem gören fon sağlayıcısı Evolve Funds Group, çok kriptolu bir ETF başlattı.
  • Yeni ürün hem Bitcoin hem de Ethereum fiyatına sabitlendi.

Kanada borsa yatırım fonları (ETF) sağlayıcısı Evolve Funds Group, ülkenin ilk çoklu kripto ETF’sini (Evolve Cryptocurrencies ETF) Toronto Menkul Kıymetler Borsasında başlattı.

Binance indirim kodu

ETF, Hem Bitcoin Hem Ethereum Fiyatını Takip Edecek

ETC (CAD Korumasız Birimler) ve ETC.U (ABD Doları Korumasız Birimler) etiketleri altında işlem gören Evolve Cryptocurrencies ETF, başlangıçta Bitcoin ETF (EBIT) ve Ethereum ETF’ye (ETHR) yatırım yapacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bir ETF, hisseleri borsalarda listelenip alınıp satılabilen çeşitli varlıklara (veya bunların sepetlerine) sabitlenmiş bir menkul kıymet türüdür. Bir kripto ETF örneğinde de temel varlıklar kripto paralardır. Bu şekilde, kripto ETF’leri, kurumsal yatırımcıların kripto varlıklara fiilen satın almadan veya elinde tutmadan yatırım yapmasını sağlar.

Evolve Başkanı ve CEO’su Raj Lala, konu ile ilgili, “Dünyanın başka yerlerinde birkaç tane daha böyle ETF olabilir; ancak bunun Kanada’da bir ilk olduğunu ve Kuzey Amerika için de bir ilk olacağını biliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kanada, ETF Yarışında ABD’nin Önünde

Dört adet Bitcoin ETF’si (Purpose Bitcoin ETF, Evolve Bitcoin ETF, CI Galaxy Bitcoin ETF ve 3iQ CoinShares Bitcoin ETF) Şubat ayından bu yana Kanada’da halihazırda piyasaya sürülmüş olsa da; Evolve’nin 200 milyon CAD (157 milyon Dolar) değerindeki çoklu kripto ETF’si bunların arasında kesinlikle öne çıkıyor.

Şirket CEO’su Lala, bu tür çeşitlendirilmiş fonların, yatırımcıların “fiyat oynaklığının bir kısmını azaltmalarına ve diğerinden önemli ölçüde daha iyi performans gösteren kripto paradan yararlanmalarına” olanak sağladığını belirtti.

İlgili Haber:  Novogratz’ın Galaxy Digital’i de Bitcoin ETF Yarışına Katıldı

Kanada’da şu anda birkaç kripto ETF’si bulunuyor; ancak güney komşusu ABD, bu anlamda bir hayli geride kalmış durumda. Son birkaç yılda çok sayıda Bitcoin ETF başvurusu yapılmasına rağmen, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) henüz bunların hiçbirini onaylamadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar