Kanye West: Bitcoin’ciler, İnsanlığın Nasıl Özgürleşeceğini Biliyor

0
204

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Ünlü Rap müzik sanatçısı ve Amerikan Başkan Adayı Kanye West, piyasa değeri ile dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’den sıklıkla bahsen kişiler arasında. Rapçi ve aynı zamanda yaklaşan seçimlerde Amerikan Başkan Adayı olan Kayne West, Bitcoiners’ın insanlığın nasıl kurtarılacağını çok iyi anladığını ifade etti.

Binance indirim kodu

Bu sene ABD Başkanlık yarışında Donald Trump ve Joe Biden’ın dışında bazı önemli figürler de yarışıyor. Oy pusulalarında, özgürlükçü Jo Jorgensen, Tether’in kurucu ortağı Brock Pierce ve müzisyen Kanye West de var.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kanye West, bir MMA savaşçısı, liberter, stand-up komedyen ve kendini “psychedelic maceracı” olarak tanımlayan Joe Rogan ile Joe Rogan Experience’in son bölümünde üç saatlik bir konuşma sırasında Bitcoin’e övgü dolu ifadeler kullandı.

“Jack Dorsey, pandemi tamamen etkisini göstermeden iki ay önce, Twitter’ı merkezsizleştirdi çünkü Bitcoin insanlarıyla konuşuyordu. Bugün yayınlanan son bölümde West; “Bu kişiler, hem Amerika Birleşik Devletleri’nin, hem de insanlığın gerçek kurtuluşunun ne olacağına dair gerçek bir bakış açısına sahip olan çocuklar” dedi.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, ayrıca ödeme şirketi olan Square’i de yönetiyor. Bu ayın başlarında Square, 50 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı.

West, bu program sırasında; “Özellikle bu adamlar, ve birçok teknoloji insanı yeni bilgi yöntemlerini kullanabildi ve varlığımızın yeni sınırını yaratabildi” dedi.

Kayne West, Bitcoin’in faydalarının oldukça farkında. 2018 yılında bir televizyon kişiliği Charlamagne ile yapılan bir röportajında Kayne West, 20 dolarlık banknotun tarzından duyduğu rahatsızlıktan bahsetti ve ona köleliği hatırlattığını ve bu sebeple Bitcoin’i kullanmak istediğini söyledi.

Ünlü rapçi, üç saat süren bu konuşma sırasında bir daha asla Bitcoin’e değinmiyor. Kayne West’in Özgürlük anlayışı, politik sistemin ve dolayısıyla da bankacılık sisteminin ırkçı olduğu düşüncesine dayanıyor gibi görünüyor.

İlgili Haber:  Dogecoin'e Sürpriz Bir Güncelleme Geliyor

West, ayrıca diş macunundaki florürün Tanrı ile nasıl bir kopukluk yarattığını ve sattığı aşırı pahalı spor ayakkabıların fiyatını nasıl 20 dolara indirmeyi planladığını da tartıştı. West’in burada anlatmak istediği nokta kesinlikle para değil, kendi ifadesiyle “para gerçeklik değil, bu yüzden dünyanın sonunda özgür olması gerekiyor.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?