5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

Kate Winslet Başrollü OneCoin Filmi Yakında Geliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

OneCoin saadet zinciri mahkemelere doğru yol alırken, bununla ilgili bir film şu anda Titanic’in baş yıldızlarından biriyle hayata geçirildi. 

Binance indirim kodu

Jen McAdam ve Douglas Thompson’ın yayınlanmamış bir kitabına dayanacağı açıklanan Fake! isimli filmin başrolünü Kate Winslet üstlendi. Aynı zamanda filmin yapımcılarından da biri olan Winslet’ın yanı sıra OneCoin planının kurbanı olan McAdam’ın da filmin yapımcılarından biri olacağı kaydedildi. 

Binance indirim kodu

Fake! filminin Scott Z. tarafından yazılacağı ve yönetileceği öğrenildi. Scott, CIA’nın 11 Eylül sonrası yapılan işkenceler hakkındaki raporuna dayanan siyasi bir drama olan The Report’u yöneten Burns ile Kate Winslet’in de başrolünü oynadığı 2011 salgın filmi Contagion’u yazmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

OneCoin 2014 yılında parlamaya başladı

OneCoin, 2014 yılında Bulgaristan’da Ruja Ignatova tarafından kuruldu. Çok katmanlı bir pazarlama planının genel yapısını takip eden ancak bir kripto para birimi dönüşümü ile harekete geçen OneCoin, bir blok zinciri veya ağ tarafından desteklenmese de bir sonraki Bitcoin olacağına söz verdi. Kripto endüstrisi içinden ve devlet kurumlarından gelen birkaç uyarıya rağmen OneCoin popüler olmaya devam etti ve “bize karşı onlar” zihniyetini geliştirdi. 

OneCoin kurbanları için bir destek grubu kuran McAdam; kendisinin, ailesinin ve arkadaşlarının, ağın bir blok zinciri olmadığını ve kripto oluşturamadığını öğrenmeden önce 250.000 euronun üzerinde (298.800 dolar) yatırım yaptığını ve bu parayı kaybettiklerini söyledi. 

Onecoin’in kurucusu Ruja Ignatova 7 Mayıs’ta para transferi dolandırıcılığı, menkul kıymet dolandırıcılığı ve kara para aklamakla suçlansa da 2017’den beri ortalarda görünmedi. OneCoin’de yönetici olan kardeşi Konstantin Ignatova da mart ayında aynı suçlarla suçlandı ve suçlanmasının üzerine kız kardeşine karşı ifade vermeyi kabul etti. Yatırımcılar OneCoin’e 5 milyar dolara kadar zarar iddiasıyla dolandırıcılık davası açtı. 

İlgili Haber:  MetaMask Kullanıcıları Dikkat! Kimlik Avcılarına Kaybedilen Fonlarda Artış Yaşanıyor

Fake! Filmi OneCoin planından esinlenen ilk sanat eseri olmayacak. Ruja Ignatova hakkında British Broadcasting Corporation (BBC) podcast’ine dayanan bir TV programının da geliştirme aşamasında olduğu açıklandı. 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar