28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Katie Stockton’dan Heyecan Verici Tahmin: “Bitcoin, Teknik Göstergelere Göre Yakında Bu Kadar Yükselebilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fairlead Strategies kurucusu Katie Stockton, Pazartesi günü paylaştığı bir notta, teknik göstergelerin riskli bir ortama işaret etmesiyle birlikte Bitcoin fiyatının bir rallinin hemen öncesinde olabileceğini söyledi.

Binance indirim kodu

Katie Stockton: “Bitcoin Fiyatı Önce Gerileyip Sonrasında 51.000 Doları Hedeflemeye Başlayabilir”

Stockton, son zamanlarda gelen yükselişin ardından gerçekleşecek yatay seyirden sonra Bitcoin fiyatının %34 değer kazanarak 51.000 dolara sıçrayabileceğini düşünüyor. BTC, Temmuz ayı dibi olan yaklaşık 30.000 dolardan sonra %40’tan fazla değer kazanarak 42.600 dolardaki direncinin yakınlarına konumlanmıştı.

Binance indirim kodu

Stockton açıklamalarını şöyle devam ettirdi: “Mevcut gerilemenin, 1-2 hafta içerisinde 50 günlük hareket ortalamasına yakın bir konumda (34.800 dolar) olgunlaşmasını ve bunun ardından 42.600 dolar direncinin aşılmasını bekliyoruz. Sonrasında ise Bitcoin muhtemelen ikincil Fibonacci gerileme seviyesi olan 51.000 doları hedeflemeye başlayacaktır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Teknik analizde yatırımcılar Fibonacci gerileme aracını, bir varlığın satış dalgası ya da rallisi sırasında karşısına çıkabilecek destek ve direnç noktalarını belirleyebilmek amacıyla kullanıyorlar. Araç, söz konusu varlığın bir yüksek bir de düşük fiyatına uygulanıyor ve bunun ardından  %61.8, %50, %38.2 ve %23.6 seviyelerine odaklanan Fibonacci “altın oranı” temel alınıyor.

“Piyasada Risk Alımı Artıyor Olabilir”

Stockton, Bitcoin için uzun vadeli momentumun pozitif olmaya devam ettiğini ve orta vadeli aşağı yönlü momentumdaki azalmayla birlikte de BTC’nin daha da yukarı yönlü potansiyele sahip olduğunu söyledi. Buna ek olarak Bitcoin’in Ethereum’a karşı görece güç kaybetmesi, Stockton’a göre kripto para sektörü içerisine risk alımının arttığına işaret edebilir. Ethereum Temmuz ayındaki dip seviyesinden sonra %57 değer kazandı.

Bitcoin fiyatının 50 günlük hareket ortalamasında destek bulması durumunda bu, BTC fiyatının şu anki seviyesi olan yaklaşık 38.200 dolardan %9’luk bir değer kaybı anlamına gelecek.

İlgili Haber:  Bloomberg Analisti: "Bitcoin Fiyatının 60.000 Dolara Ulaşması 20.000 Dolara Düşmesinden Daha Olası!"

BTC fiyatı Mayıs ayında Çin’in kripto para madenciliğini yasaklaması ve Elon Musk’ın Bitcoin karşıtı bir tavır almasıyla beraber çöküş yaşamıştı. Yaz aylarını genel olarak 30.000 dolar ile 42.000 dolar arasında yatay hareket yaparak geçiren Bitcoin, son zamanlarda tekrardan üst tavan seviyesi olan 42.000 doları test etmeye başladı. BTC’nin erken dönem yatırımcılarından olan Dan Morehead, Bitcoin kullanan kişi sayısının artmasıyla fiyatın 700.000 dolara kadar çıkabileceğini iddia etmişti. Morehead bu tahmininin 10 yıl içerisinde gerçekleşebileceğini düşünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar