5 Temmuz 2022, Salı
22.7 C
İstanbul

Kentucky, BlockFi’nin Bitcoin Tasarruf Hesaplarını Engelleyen Beşinci ABD Eyaleti Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 11 ay önce

Binance indirim kodu

Kentucky, bu ay BlockFi’yi potansiyel menkul kıymet ihlalleri konusunda hedefleyen beşinci ABD eyaleti oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD’nin Kentucky eyaleti, BlockFi’nin Faiz Hesapları (BIA) hizmetini engelleme kararı aldı.
  • Kentucky, bu kararı alan beşinci ABD eyaleti oldu.

BlockFi şirketi, Cuma günü, Kentucky Finansal Kurumlar Departmanından (DFI) bir durdurma ve kapatma emri aldıktan sonra Kentucky sakinlerine BlockFi Faiz Hesapları (BIA) hizmetini sunmayı bıraktı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Beş ABD Eyaleti, BlockFi’ye Karşı Harekete Geçti

BlockFi’nin bu hizmeti, şu anda beş ABD eyaleti tarafından durduruldu: New Jersey, Alabama, Teksas, Vermont ve Kentucky.

Söz konusu durdurma emrinde, “Yakın zamanda yapılan bir DFI soruşturması, BlockFi’nin yatırım sözleşmeleri şeklinde menkul kıymetler hizmeti sunduğunu tespit etti. Merkezi New Jersey’de olan firma, bu menkul kıymetleri, yasaların gerektirdiği şekilde Kentucky DFI veya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na kaydettirmedi.” ifadeleri yer aldı.

Kentucky DFI, firmaya “Kentucky’de herhangi bir menkul kıymet satmaktan kaçınmasını” emretti.

Firma ise yetkililere, “BlockFi, BIA’nın kripto para piyasası katılımcıları için yasal ve uygun olduğuna kesinlikle inanıyor.” diyerek cevap verdi.

BlockFi BIA Nedir?

BIA, kripto para için bir tasarruf hesabı işlevi görür ve %7.5’e varan faiz oranları sunar. Ayrıca, müşteriler burada Dolar saklamak yerine Bitcoin veya stablecoin gibi kripto paraları saklarlar. BlockFi de bu varlıkları kredi vererek işletebilir.

BlockFi, bir süredir sektörde bir dayanak noktası olması ve 3 milyar Dolarlık değerlemesi ile dikkat çekmesine rağmen, son haftalarda gelen düzenleyici haberlerle sarsıldı. Öte yandan geçtiğimiz günlerde yapılan bir duyuru ile New Jersey Menkul Kıymetler Bürosu, BlockFi’nin eyaletteki BIA hizmetini sonlandırma için 2 Eylül tarihine kadar zaman tanıdı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar