Kim Dotcom, Resmi Olarak Bitcoin Cash Hareketine Katılıyor

Son güncelleme: 2 hafta önce

Tartışmalı siyasi aktivist, Bitcoin Cash topluluğuyla uzun süredir ilgileniyordu; şimdi ise onu çok daha popüler hale getirmek istiyor.

Haberin Özeti

  • Aktivist Kim Dotcom, Bitcoin Cash topluluğuna resmi olarak katıldı.
  • Kim, şimdilerde feshedilmiş olan MegaUpload’ın kurucusu olarak biliniyor.
  • Kim, Bitcoin Cash’in diğer kripto paralara nazaran daha hızlı, güvenli ve düşük işlem ücretli olduğunu savunuyor.

Feshedilmiş dosya barındırma hizmeti MegaUpload’un kurucusu ve siyasi aktivist Kim Dotcom, bu sabah atılan bir tweet’e göre Bitcoin Cash (BCH) topluluğuna “resmi olarak” katıldı.

Duyuruda, Kim’in Bitcoin Cash’i uzun süredir desteklediği ve resmi katılma kararının da “toksik” Bitcoin topluluğu nedeniyle alındığı öne sürüldü.

“BCH’nin Daha Fazla Benimsenmesi İçin Çalışacağım”

Kim, BCH’yi dünyanın “önde gelen elektronik nakit çözümü” haline getirme çabalarına liderlik edeceğini ve kripto paranın daha fazla benimsenmesi için çalışacağını belirtti. Ayrıca kullanıcı tabanını artırmak için çevrimiçi satıcılarla bağlantı kuracağını da sözlerine ekledi.

Alman-Fin girişimci, 2000’li yılların başında bir dotcom milyoneri olduktan (bu nedenle de tuhaf bir soyadı olarak görülüyor) ve lüks bir hayat yaşadıktan sonra ün kazandı. 2012 yılında ABD hükümeti tarafından dolandırıcılıktan mahkum edildi. O zamandan beri Yeni Zelanda’da siyasi aktivist olarak çalışıyor ve açık bir kripto savunucusu olarak tanınıyor.

Neden Bitcoin Yerine Bitcoin Cash’i Tercih Etti?

Bu arada, neden Bitcoin yerine Bitcoin Cash’i tercih ettiği sorulduğunda Kim, “Çünkü işe yarıyor. Düşük ücretler, hızlı işlemler, kullanımı kolay ve güvenli. Yaklaşan yeni yeniliğim için kullanmak üzere tüm kriptolara baktım ve Bitcoin Cash tüm şartlarımı karşılıyordu.” diye tweet attı.

“BCH zaten 100.000’den fazla satıcıya sahip ve bu sayı hızla artıyor.” diyen Kim ayrıca, ağını ve “dahi pazarlama” gücünü, Bitcoin Cash’i halk arasında diğer kripto paralar kadar popülerleştirmek için kullanacağını söyledi.

  Kripto Paraların Farkındalığını Arttırmak İçin Bedava Bitcoin Cash Dağıttı

Yorumlara rağmen Kim, yine de Bitcoin’i tamamen çöpe atmıyor. Tweetindeki yorumlarında, Bitcoin’in artık bir değer deposu kripto para olarak daha iyi çalıştığını (fon yöneticilerinin ve teknoloji firması sahiplerinin bile katıldığı bir nokta); ancak Bitcoin Cash’in çevrimiçi ödemeler için daha iyi olduğunu söyledi.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın