26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

Kişiye Özel Token Deneyi ALEX %1.000 Artış Gösterdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

2020’nin Nisan ayında Alex Masmej, kripto para tarihinde yeni bir sayfa açtı. Masmej, kendi kariyer hedeflerinin finansmanını sağlayabilmek için dünyanın ilk “insan IPO’sunu (halka arz)” gerçekleştirdi. ALEX tokeninin fiyatlarındaki yükselişe bakılırsa, yapılan bu deney başarılı da olmuş gibi gözüküyor.

Binance indirim kodu

Neredeyse bir yıl önce, genç Fransız girişimci Alex Masmej bir deney yapmaya karar verdi: Alex, “Alex’in Halka Arzı” adını verdiği bir proje ile kendi kariyerindeki gelişmeler ile bağlantılı olacağını belirttiği ALEX tokenini piyasaya sürdü. Alex Masmej, buradan elde edeceği geliri kariyerini planlamakta kullanacağını söylüyor. Coin, piyasaya çıktığı ilk haftada genç girişimciye 20.000 dolar kazanç sağladı ve Alex’in San Francisco’ya gitmesinin önünü açtı. Masmej, Roll platformu aracılığıyla 10 milyon tokenlik toplam arzının 1 milyonunu sattı. Masmej, tokenine ilk yatırım yapan kişilere, sonraki üç yıldaki kendi kazançlarından pay dağıtma sözü verdi. ALEX tokene sahip olan yatırımcılar, girişimin %15’lik kârına ortak olacak.

Binance indirim kodu

Kişisel Token ile Yatırımcılar Alex’in Hayatına Yön Veriyor

Başarılı piyasa açılışından sonra Masmej, kendi tokeniyle birtakım deneyler yapmaya daha karar verdi. Örneğin, 2020’nin Temmuz ayında, ALEX yatırımcıları Masmej’in gün içinde neler yapacağına dair oylamalara katıldı. Oylamalar arasında, günlük 5 kilometre yürüyüş, sabahları saat 6’da kalkmak, et yememek, bir gün boyunca sadece Bitcoin kullanarak hayatta kalmak gibi bazı meydan okumalar bulunuyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bundan bir ay sonra ise bir diğer deney aşamasına geçildi. 2020’nin Ağustos ayında Masmej, Roll ile işbirliği yaparak, merkeziyetsiz bir borsa olan Uniswap’ta ALEX tokeni için bir likidite madenciliği programı başlattı. Amaç olarak ise ALEX’in likiditesinin kontrollü bir şekilde artması gösterildi. Ayrıca yine Ağustos ayında sosyal token platformu Whale ile de işbirliğine gidildi.

İlgili Haber:  Bitcoin Madencileri 1 Saatte 4 Milyon Dolarlık Rekor Gelir Elde Etti

ALEX Fiyatları Etkileyici Bir Seyir İzliyor

Piyasadaki durumu açısından, ALEX tokeni deneyinin başarılı olduğu su götürmez bir gerçek. Masmej’in kendisi de bu deneyinin başarılı olduğunu düşünüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda ALEX tokeni 0.15 dolardan işlem görüyor ve ilk piyasaya çıktığı tarihe göre %1000’in üzerinde değer kazanmışa benziyor. Gelecekte başka insanlar tarafından benzer deneyler yapıldığında bu denli başarılı olup olmayacağını ise zaman gösterecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar