10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Kolombiya’nın En Büyük Bankası, Bitcoin ve Ethereum İçin Yatırım İmkanı Sunmaya Başlıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kolombiya’nın en büyük bankası Bancolombia, müşterilerine Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere pek çok kripto parada yatırım imkanı sunacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bancolombia, Winklevoss kardeşlerin kripto para borsası Gemini ile yaptığı anlaşma sayesinde 14 Aralık’tan itibaren müşterilerine kripto para hizmetleri sunmaya başlayacağını duyurdu.
  • Kolombiya vatandaşları, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları doğrudan banka hesapları ile satın alabilecekler.

Kolombiya’nın en büyük bankası Bancolombia, müşterilerine BTC ve ETH başta olmak üzere pek çok kripto parada yatırım imkanı sunacak. Banka, 1 yıllık pilot uygulamanın bir parçası olarak yakında banka hesaplarından kripto para satın alma hizmetini başlatacak.

Binance indirim kodu

Banka Hesabı ile Bitcoin ve Ethereum Satın Alınabilecek

Kolombiya vatandaşları yakında Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları doğrudan banka hesapları ile satın alabilecekler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ülkenin en büyük bankası Bancolombia, Winklevoss kardeşlerin kripto para borsası Gemini ile yaptığı anlaşma sayesinde 14 Aralık’tan itibaren müşterilerine kripto para hizmetleri sunmaya başlayacağını duyurdu.

Sınırlı sayıda Bancolombia müşterisi, 1 yıllık pilot programın bir parçası olarak hesaplarından Bitcoin, Ethereum, Litecoin veya Bitcoin Cash satın alabilecek. Hizmet, ülkenin mali düzenleyicisi olan Kolombiya Mali Müfettişliği tarafından denetlenecek.

Bancolombia ve Gemini Ortaklığı

Bancolombia, müşterilerinin fiat (resmi para birimi) fonlarını yönetirken; Gemini ise kripto paralardaki işlemler ve bunların korunması için bankaya altyapı sağlayacak.

Gemini’de strateji ve kurumsal gelişimden sorumlu müdür olarak görev yapan Cynthia Del Pozo konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ortaklık, Gemini’nin Latin Amerika’daki varlığının stratejik olarak genişletilmesine yönelik önemli bir adım. Kolombiya’daki kripto ekosistemi ile yakın bir şekilde çalışmayı ve Kolombiyalıların finansal hayatlarını kontrol altına almalarını sağlayan kripto para ürünlerini desteklemeyi dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar