26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Kolombiya’nın En Büyük Bankası, Bitcoin ve Ethereum İçin Yatırım İmkanı Sunmaya Başlıyor!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kolombiya’nın en büyük bankası Bancolombia, müşterilerine Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere pek çok kripto parada yatırım imkanı sunacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bancolombia, Winklevoss kardeşlerin kripto para borsası Gemini ile yaptığı anlaşma sayesinde 14 Aralık’tan itibaren müşterilerine kripto para hizmetleri sunmaya başlayacağını duyurdu.
  • Kolombiya vatandaşları, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları doğrudan banka hesapları ile satın alabilecekler.

Kolombiya’nın en büyük bankası Bancolombia, müşterilerine BTC ve ETH başta olmak üzere pek çok kripto parada yatırım imkanı sunacak. Banka, 1 yıllık pilot uygulamanın bir parçası olarak yakında banka hesaplarından kripto para satın alma hizmetini başlatacak.

Binance indirim kodu

Banka Hesabı ile Bitcoin ve Ethereum Satın Alınabilecek

Kolombiya vatandaşları yakında Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları doğrudan banka hesapları ile satın alabilecekler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Ülkenin en büyük bankası Bancolombia, Winklevoss kardeşlerin kripto para borsası Gemini ile yaptığı anlaşma sayesinde 14 Aralık’tan itibaren müşterilerine kripto para hizmetleri sunmaya başlayacağını duyurdu.

Sınırlı sayıda Bancolombia müşterisi, 1 yıllık pilot programın bir parçası olarak hesaplarından Bitcoin, Ethereum, Litecoin veya Bitcoin Cash satın alabilecek. Hizmet, ülkenin mali düzenleyicisi olan Kolombiya Mali Müfettişliği tarafından denetlenecek.

Bancolombia ve Gemini Ortaklığı

Bancolombia, müşterilerinin fiat (resmi para birimi) fonlarını yönetirken; Gemini ise kripto paralardaki işlemler ve bunların korunması için bankaya altyapı sağlayacak.

Gemini’de strateji ve kurumsal gelişimden sorumlu müdür olarak görev yapan Cynthia Del Pozo konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ortaklık, Gemini’nin Latin Amerika’daki varlığının stratejik olarak genişletilmesine yönelik önemli bir adım. Kolombiya’daki kripto ekosistemi ile yakın bir şekilde çalışmayı ve Kolombiyalıların finansal hayatlarını kontrol altına almalarını sağlayan kripto para ürünlerini desteklemeyi dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend