8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Koreli Oyun Devi Nexon, 100 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldığını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Güney Koreli milyarder Kim Jung-ju tarafından kurulan online oyun şirketi Nexon Co., kripto paralarda tekrar yükselişlerin gözlendiği şu günlerde 100 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Tokyo borsalarında listelenen Nexon, başını Elon Musk’ın elektrikli araba üreticisi şirketi Tesla’nın çektiği dijital paralara yatırım yapan küresel şirketlerin arasına girdi. Nexon’un bu Bitcoin yatırımı, şirketin Aralık 2020 tarihinde sahip olduğu nakit paranın %2’sinden azını temsil ediyor.

Binance indirim kodu

“Bitcoin Nakit Paramızın Alım Gücünün Korunmasını Sağlayacak”

Nexon’un CEO’luğunu ve başkanlığını yapan Owen Mahoney, şirketin bu adımını şöyle açıkladı: “Mevcut küresel ekonomik koşullarda, Bitcoin’in, gelecekte yapmayı planladığımız yatırımlar için paramızın değerini koruyup uzun vadeli stabilite ve likidite sağlayacağına inanıyoruz. Bitcoin’de fiyat dalgalanmaları yaşansa da, bu yatırım ile birlikte hissedarlarımızın paralarının değerini korumak için ve nakit varlıklarımızın alım güçlerini sürdürmesi için Bitcoin disiplinli bir stratejiyi temsil ediyor.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Online oyun devi, geçtiğimiz yılın Haziran ayında belirli eğlence şirketlerine 1.5 milyar dolarlık yatırım yapacağını açıklamasından bu yana çok sayıda yatırım gerçekleştirdi. Nexon şimdiye kadar ABD’li oyuncak şirketi Hasbro, Japon oyun şirketleri Bandai Namco, Konami ve Sega Sammy’e toplamda 874 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Nexon Kurucusu Kim, Pandemi Sırasında Varlıklarını %52 Arttırdı

Nexon’u 1994 yılında kuran Kim, geçtiğimiz yıl, Güney Kore’nin varlıklarını en çok arttıran zengin kişileri arasında üst sıralarda yer aldı. İnsanların küresel karantina ve sosyal mesafe döneminde evde daha çok oyun oynayarak zaman geçirmesiyle beraber, varlıklarını %52 arttırarak 9.6 milyar dolarlık bir servete ulaşan Kim, listede üçüncü sırada bulunuyor. MapleStory, KartRider ve Dungeon & Fighter gibi oyunlar Nexon tarafından geliştirilen en büyük yapımları oluşturuyor.

İlgili Haber:  SUSHI Projesinin Yeni Yöneticisi Forbes'in Sorularını Cevapladı

Şirketin CEO’su Mahoney, Temmuz ayında yaptığı bir açıklamasında şunları demişti: “Bundan 20 yıl sonra insanlar geriye dönüp baktığında, yaşanan pandeminin eğlence sektörü açısından ne denli büyük bir dönüm noktası olduğunu görecekler.

Geçtiğimiz aylarda Tesla ve Square gibi şirketler Bitcoin satın aldıklarını duyurmuştu. Ayrıca giderek daha fazla sayıda şirket Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullanıma açmıştı. Bitcoin’in kurumsal adaptasyon sürecinde ilk başlarda lider konumdaki Japonya, son zamanlarda bu ünvanını kaybetmiş gibi duruyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar