Kore’nin En Büyük İkinci Bankası Blockchain Kullanmaya Başlıyor

Önemli Gelişmeler

blank
Evrim Dönmez
Evrim kripto para dünyasına ilgilidir. Okur, araştırır, öğrenir, paylaşır.

Son güncelleme: 8 ay önce

blank

Kore’nin en önde gelen kripto ve blok zinciri şirketlerinden biri olan Iconloop, ülkenin en büyük ikinci ticari bankası olan Shinhan Bank ile bir ortaklık duyurdu.

blank

Proje bu yıl Kore’nin kamu alanında başlatılması planlanan uzun blok zinciri ve kripto tabanlı projeler listesinden sadece biri. Diğerleri arasında Ethereum destekli bir ödeme sistemi ve ehliyetlerin doğrulanması için blockchain tabanlı uygulamaların kullanılması yer alıyor. Iconloop ile yapılacak proje, bir banka ile blockchain firması ortaklığının ilk örneklerinden biri olacak.

Iconloop, şirketin blockchain tabanlı merkezi olmayan kimlik hizmetini kullanan mobil uygulaması Zzeung aracılığıyla, ilgilenen tüm kullanıcılar için yerel blok zinciri üzerinden erişilebilen bir KYC sertifikası yayınlayacak ve bu kullanıcılar, yalnızca mobil uygulamalarını kullanarak banka hesabı açabilecekler. Yayınlanan bültende, bu proje sayesinde kağıt belgelere olan ihtiyacın ve diğer uyumluluk taleplerinin ortadan kalkacağı belirtildi.

Shinhan Bank tarafından verilen uyumluluk sertifikaları ile ayrıca, mobil üzerinden şifre oluşturma, şifre değişiklikleri ve müşteri doğrulama ihtiyaçları dahil olmak üzere Shinhan’ın mobil bankacılık hizmetlerine erişmek için kullanılan çeşitli diğer kimlik doğrulama hizmetlerine de uygulanacak.

Uyumluluk sertifikalarına sahip kullanıcılar KYC’yi Shinhan’ın ortak şirketleriyle de kullanabilecekler, bu da onların aracılık, kredi kartı ve sigorta hesapları gibi finansal hizmetlere erişimini hızlandıracak.

Iconloop’un kurucusu Jong-hyup Kim, lansmanla ilgili olarak “Shinhan Bank ile yapılan bu uyum sertifikası anlaşması büyük önem taşıyor çünkü Kore’de finans sektöründe kullanılan DID hizmetlerinin (merkezi olmayan kimlik servisi) ilk ticari örneklerinden biri olacak”.

Zzeung, Kore’de ticari bankalardan yerel yönetimlere ve e-ticaret şirketlerine kadar 77’den fazla üyesi olan, blockchain odaklı ve hükümet tarafından tanınan bir konsorsiyum olan MyID Alliance’ın ana oyuncularından da biridir.

Bu yıl, ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu, blockchain teknolojisini kullanarak uyumluluk sertifikalarının ve diğer kimlik doğrulama hizmetlerinin geliştirilmesine izin vermek için Zzeung’u finansal korumalı alana kabul etti.

Gelişme, Kore hükümetinin blockchain ve AI gibi diğer yükselen teknolojilere büyük bir yatırım yaptığı için hayata geçen projelerden sadece biri. Halihazırda bu amaç için özel bir yatırım aracına 400 milyon dolar ayrışmış durumda ve hatta Kore’nin kendi para birimine karşı dijital alternatifi olan potansiyel bir dijital para birimi üzerine araştırmalar da yapılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Aave (AAVE), Chainlink (LINK) ve Litecoin (LTC) Fiyat Analizi

Aave’nin büyük bir satış dalgasından korunması için 430 dolar seviyesindeki destek noktasını savunması gerekiyor. Chainlink şu anda bugünlerdeki fiyatlarına...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend