2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Kötü Gidiş Sona Erdi: Cardano (ADA) 1.30 Barajını Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

ADA’da düğümler çözülüyor mu? ADA, kendine ait tüm zamanların en yüksek rekorunu kırdıktan sonra, haftalardır yaşadığı yatay yönlü seyrinin ardından ilk kez 1.3 doları aştı.

Binance indirim kodu

25 gün önce Cardano (ADA) 1.48 dolarlık bir rekor fiyata ulaşmıştı. O zamanki bu sıçrayış, ADA’nın, ABD’nin en büyük kripto borsası olan Coinbase Pro’da listelenmesiyle eş zamanlı olarak gerçekleşmişti. Bazı yatırımcılar bu listelemeyi karlarını alıp çıkmak için kullanmıştı. Cardano da bu yüzden Coinbase’deki listelemesinden sonraki hafta 1.07 dolar ile dipleri görmüştü. ADA’nın, Şubat ayının ortalarında büyük bir ralliyle ulaştığı 1 dolar desteği ise o günlerde kırılamamıştı. Nisan ayının başlarından beri ise ADA genel olarak yatay bir seyir izledi. Şimdi ise işler tersine dönmüş gibi görünüyor. Cardano en son olarak güçlü bir direnç olan 1.19 seviyesini geçti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu yazının yazıldığı vakitte ADA 1,30 seviyelerinde işlem görüyor. Bu durum da ADA’nın kendisine ait olan tüm zamanların en yüksek rekorunu kırmasına yalnızca %11’lik bir fark kaldı.

Cardano Lideri Yüksek Beklentiler Oluşturdu

Cardano’nun en büyük vaatlerinden biri, Akıllı Sözleşmeler alanında yüksek seviyede ölçeklendirilebilir bir platform haline gelmekti. Ancak şu ana kadar, ağın Akıllı Sözleşmeler desteği yalnızca erken aşamalarda takılı kalmış gibi görünüyor. ADA’da bir sonraki önemli gelişme olarak ise, Nisan ayında çıkması beklenen test ağı Alonzo gösteriliyor.

Cardano kurucusu Hoskinson Alonzo için şimdiden aktif bir geliştirici hareketliliği olduğunu söylüyor. Hoskinson, 7 Nisan tarihinde Youtube kanalından yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Şu anki durumda, projeler, ürünler, ticari göçler ve diğer birçok şeyi gerçekleştiren, binlerce olmasa bile yüzlerce bağımsız geliştiricimiz bulunuyor. Ve bütün bunlar bugün gerçekleşiyor. Yani yıl içinde bu tür olaylar gittikçe artacak ve birçok çeşit ve fark oluşacak.”

İlgili Haber:  Tether, Rezervlerinin Sadece %2.9'unun Nakit Olduğunu Açıkladı

Cardano kurucusunun bu söyledikleri gerçekten doğru çıkarsa Cardano için bol boğalı bir yaz bizi bekliyor olabilir. Ancak ADA ilk olarak önündeki 1.4 dolarlık büyük direnci aşmak zorunda.

14 Nisan’daki Coinbase halka açılışının da, tüm kripto para dünyasında yukarı ya da aşağı yönlü bir harekete neden olması bekleniyor. Coinbase’in fiyatlamasının 100 milyar dolar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar