10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

KPMG Kanada, Bitcoin ve Ethereum Satın Aldığını Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto para satın alan kurumsal şirketler kervanına bir yenisi daha eklendi.

Binance indirim kodu

KPMG Kanada bugün, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’a doğrudan yatırım yaptığını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

KPMG, MicroStrategy, Square ve Tesla dahil olmak üzere bilançolarına kripto paraları ekleyen büyük kurumsal oyuncular arasında en sonuncusu oldu.

Muhasebe devinin Kanada kolu Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yatırımın “kripto varlıkların ve blok zinciri teknolojisinin kurumsal olarak benimsenmesinin devam edeceğine ve bilançoların düzenli bir parçası olacağına olan inançlarını” yansıttığını söyledi.

KPMG ne kadarlık satın alım yaptıklarına dair detay vermedi.

KPMG Kanada’nın Kanadalı yönetici ortağı, danışmanlık hizmetleri olan Benjie Thomas, “Kripto varlıklar giderek olgunlaşan bir varlık sınıfıdır” dedi.

Büyük sigorta firmalarına ve emeklilik fonlarına yönelik riskten korunma fonları ve aile ofisleri gibi yatırımcılar, kripto varlıklara giderek daha fazla yatırım yapıyor ve bankalar, finansal danışmanlar ve aracı kurumlar gibi geleneksel finansal hizmetler, kripto varlıkları içeren ürün ve hizmetler sunmaya başlıyor.

KPMG Kanada’nın danışman ortağı, kripto varlıklar ve blok zinciri hizmetleri eş lideri Kareem Sadek, şirketin kripto alanındaki diğer sektörlere de açılacağını ekledi.

Güçlü bir kripto varlık uygulamasına yatırım yaptık ve birkaç isim vermek gerekirse, Merkezi Olmayan Finans (DeFi), NFT’ler ve Metaverse genelindeki yeteneklerimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki yıllarda bu alanlarda çok fazla büyüme görmeyi bekliyoruz” dedi.

İlgili Haber:  Kurumlar Neden Birdenbire Bitcoin'i Umursamaya Başladı?

KPMG Kanada, bilançosuna kripto para ekleyen en son büyük şirket oldu. Yazılım firması MicroStrategy, 250 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığı Ağustos 2020’de trendi başlatmıştı. MicroStrategy, o zamandan beri Bitcoin satın almaya devam etti ve şu anda en çok Bitcoin’e sahip olan firma konumunda.

Ödeme şirketi Square ve elektrikli otomobil şirketi Tesla gibi diğer şirketler de Bitcoin’e yatırım yapan firmalar arasında. Square 355 milyon dolar, Tesla ise 1.9 milyar dolarlık Bitcoin’e sahip.

KPMG, İngiliz-Hollandalı çok uluslu bir şirket ve PWC, Deloitte ve Ernst&Young ile birlikte dünyanın “dört büyük” muhasebe kuruluşundan biri konumunda.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar