3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

KPMG ve Coin Metrics, Kurumsal Kripto Benimsemesini Hızlandırmak İçin Ortaklık Anlaşması Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

“Dört Büyük” muhasebe firması ve kripto para piyasası veri sağlayıcısı, bazı ürünlerini entegre etme planını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • KPMG, büyük bir muhasebe firmasıdır.
  • Coin Metrics’in blockchain ürünlerini mevcut dijital varlık ürünüyle entegre edeceğini duyurdu.
  • Hareket, kripto para birimi arayışındaki kurumsal müşterilere yönelik planlanıyor.

Deloitte, EY ve PwC ile birlikte “Dört Büyük” muhasebe firmasından biri olan KPMG, kripto piyasası veri şirketi Coin Metrics ile “stratejik bir ortaklık” duyurdu.

Binance indirim kodu

Şirket, ortaklığı “kripto varlıkların ve halka açık blockchainlerin kurumsal olarak benimsenmesini geliştirmenin” bir yolu olarak görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Duyuru, PayPal tarafından kullanıcıların yakında kripto para birimi alıp satmalarına izin vereceğini açıklamasıyla kanıtlandığı gibi; finansal kurumların muhasebe ve denetim hizmetlerine olan ihtiyacının arttığı bir zamanda gerçekleşiyor.

İttifak: Atlas, Farum ve Chain Fusion

İttifak üç ürün etrafında toplanıyor: Coin Metrics’ten Atlas, Farum ve KPMG’den Chain Fusion.

Farum, yalnızca bir blockchain ağına yönelik olası saldırıları izlemekle kalmayıp, aynı zamanda dalgalanma ve olağan dışı olayları da ücretlendiren bir risk yönetimi aracı olarak biliniyor. Bu özelliği ile Farum, verileri düğümlerden, madencilik havuzlarından ve diğer kaynaklardan çekiyor.

Atlas, popüler blockchainlerdeki işlemleri denetlemek için kullanılan bir blockchain arama aracıdır. Temel hizmetlerinden biri, vergilerdeki sermaye kazançlarını veya kayıplarını raporlamak için varlıkların değerini belirlemektir; bu da KPMG’nin küresel vergi muhasebesi ekibinin değer vereceği bir nokta olarak görülüyor.

Her iki ürün de, fintech firmalarına ve finansal hizmet şirketlerine kara para aklamayı önleme düzenlemelerinden finansal risklere kadar her konuda yardımcı olmak için KPMG’nin dijital varlık paketi Chain Fusion ile entegre bir şekilde çalışacak.

“Dijital Varlıkların Benimsenme Sürecini Geliştirecek Bir İttifak”

KPMG’nin eş başkanı Sal Ternullo’ya göre, “Coin Metrics’in Atlas ve Farum ürünlerinin ve KPMG Chain Fusion’ın entegrasyonu, dijital varlıkların benimsenmesi için güvenilir bir temel sağlıyor. Farum, genellikle izlenemeyen blockchain ağ risklerine maruz kalan görevliler ve borsalar için önemli bir adım teşkil ediyor.”

İlgili Haber:  Tesla Bitcoin'e 1.5 Milyar Dolarlık Yatırım Yaptı

KPMG, Citigroup, Deutsche Bank ve Wells Fargo gibi büyük finans kuruluşlarına denetim hizmetleri sunmaktadır.

Big Four’un diğer üyeleri gibi, KPMG de kripto para birimlerine oldukça erken odaklanmıştır. Firmanın diğer eş başkanı Sam Wyner, geçen ay Decrypt’e yaptığı açıklamalarda, KPMG’nin kripto saklama ile ilgili uyumluluk ve güvenlik sorunları yoluyla müşteri isteklerini yönettiğini söylemişti.

Firmanın en son hamlesi ise kohortu ile rekabet halinde kalmasına yardımcı olacak. Ernst and Young bu yaz kendi kripto vergi hizmetini oluştururken PwC, akıllı sözleşmeleri denetlemek için ChainSecurity ile bir ortaklık kurdu. Bu arada Deloitte, müşterilerin blockchain ürünlerini korumasına yardımcı olmak için bir yazılım geliştirici ekibini bünyesinde bulunduruyor.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar