5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse sert bir şekilde yukarı fırlayabilir.

Binance indirim kodu

Elon Musk’ın sarf ettiği olumlu ifadeler ve Amazon’un kripto para adaptasyonu ile ilgili söylentiler ile beraber dünyanın en büyük kripto parası bu hafta %17’lik bir yükseliş sergileyerek Bloomberg verilerine göre Perşembe günü 40.403 dolara kadar çıktı.

Binance indirim kodu

“Piyasa Havası Boğa Lehine Kaydı”

Kripto para borsası Kraken analizcileri Bitcoin piyasası için bu haftanın “inanılmaz” geçtiğini ve piyasa havasının ayılardan boğalara doğru geçiş yaptığını düşündüklerini ifade ettiler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ancak bu analizcilere göre yatırımcıların güvende hissederek daha fazla Bitcoin satın alıp fiyatı daha da yukarı çekebilmeleri için BTC fiyatının kritik bir psikolojik seviye olan 40.000 doların üstünde yatay hareket yapması bekleniyor.

Analizciler paylaştıkları notta şu ifadeleri kullandılar: “Şu anda Bitcoin boğaları için adeta ‘şimdi ya da hiç’ dönemi yaşanıyor. Bitcoin’in geçmişte 40.000 dolar ile 42.000 dolar arasındaki direnç noktasını geçmekte zorlandığını biliyoruz. Bu yüzden boğalar eğer aylardır devam eden 30.000 dolar ile 42.000 dolar arasındaki sınırlı aktiviteyi kırmak istiyorlarsa 40.000 dolar seviyesini bir destek noktasına dönüştürmeleri gerekiyor. Bitcoin fiyatının bu yıl sonlanmadan kendisine ait yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırma olasılığı yükseldi.

Dijital varlık yöneticisi GlobalBlock şirketinde görevli Alexandra Clark ise şu açıklamayı yaptı: “Son sıçrayış ile birlikte toplamda 1 milyar doların üstündeki kripto para short pozisyonu likidite oldu ve Bitcoin dominansı da %50 seviyesini geçmeye daha da yaklaştı.”

Coin Market Cap verilerine göre Bitcoin dominansı bu yazının yazıldığı anlarda %48 seviyelerinde geziyor. JPMorgan’ın kripto para uzmanı Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin dominansının %50’yi geçmesi durumunda BTC için yukarı yönlü momentumun tekrardan yükselmeye başladığının söylenebileceğini açıklamıştı.

İlgili Haber:  Kraken Borsası Halka Arz Planlarını Açıkladı: "Coinbase Gibi Yapmayacağız"

Analizciler, Çarşamba günü kripto para borsalarındaki Bitcoin miktarında yaşanan sert düşüş ile birlikte büyük aktörlerin kripto paralarını dış cüzdanlara aktardığını ve bunun bir boğa sinyali olabileceğini söylemişlerdi.

Bitcoin İçin Regülasyon Tehlikesi Devam Ediyor

Ancak Bitcoin (BTC)’in önünde büyük riskler de bulunuyor. Bunlardan en önemlisi de getirilebilecek muhtemel ağır regülasyonlar olarak görülüyor.

ABD’li senatör Elizabeth Warren bu hafta yaptığı açıklamalarında, çok yüksek volalite değerlerine sahip bir piyasa olan kripto para sektöründe tüketicileri korumak adına daha sıkı kurallar koyma konusunda bir dizi uyarı yapmıştı.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar