26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Kraken Borsası Halka Arz Planlarını Açıkladı: “Coinbase Gibi Yapmayacağız”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kraken kurucusu ve CEO’su Jesso, Coinbase’in direkt listeleme metoduyla halka açılmasından sonra sergilediği volatil performansı gerekçe göstererek şirketinin halka arzını geleneksel IPO yöntemiyle gerçekleştirmek istediğini söyledi.

Binance indirim kodu

Powell düşüncelerini şöyle açıkladı: “Direkt listeleme metodunun performansı göz önüne alındığında IPO yöntemi daha çekici geliyor. Coinbase’in direkt listeleme metoduyla halka arzının Coinbase için nasıl sonuçlara neden olduğunu düşündüğümüzde artık IPO metoduna daha sıcak baktığımızı söyleyebilirim.

Binance indirim kodu

kraken

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Powell Coinbase’in Gittiği Yoldan Gitmeyeceğini Açıkladı

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, 14 Nisan’da halka açılmıştı ve birçok kesim bu gelişmenin dijital varlık ekosistemi için bir dönüm noktası olduğunu düşünüyordu. Direkt listeleme metoduyla gerçekleştiği dönemde 68 milyar dolar değerine sahip olan şirketin şu anki piyasa değeri ise 58 milyar dolar civarında bulunuyor.

Powell, Coinbase’in halka açılmasında kullandığı yöntemin neden olduğu volaliteye dikkat çekti. Direkt listeleme metodunda, mevcut hisse senedi sahiplerinin, direkt listelemenin başında hisselerini satmakta herhangi bir yasaklaması bulunmuyor.

IPO metodunun aksine, direkt listeleme metoduyla halka açılan şirketler piyasaya yeni hisse senetleri sunmuyor.

2021 yılının başında Kraken borsasında Bitcoin işlem hacminin rekor kırmasıyla beraber Powell, Coinbase’in gittiği yolu takip edip direkt listeleme metoduyla halk açılmayı düşünüyordu.

Kraken Önümüzdeki Sene Halka Açılmayı Planlıyor

Fortune’a yaptığı açıklamada Kraken CEO’su, şirketin önümüzdeki sene halka açılabileceği konusunda halen iyimser olduğunu söyledi: “Umuyoruz ki bu alanda daha fazla analiz raporu çıkacak ve endüstri çapında insanlar güvenebilecekleri daha çok kaynağa sahip olacaklar.

Kraken’in en iyi şekilde nasıl halka arz edilebileceği konusunda ise Powell, daha küçük bir şirketle birleşme olasılığının masada olmadığını söyledi: “Birkaç sene önce belki mümkün olabilirdi ancak şu anda bir birleşme amaçlı ortaklık düşünebilmek için çok büyük bir şirket haline geldik.”

İlgili Haber:  Hacker Saldırısı ile Gündeme Gelen KuCoin Borsası, 236 Milyon Dolarlık Çalınan Fonu Kurtardı

Bitcoin fiyatlarının 2021 yılında daha da yükselmesiyle beraber Coinbase ve Kraken gibi borsalar da varlıklarını genişletmişti. Coinbase rekor bir fiyatla halka açılarak kripto para alanında bir ilke imza atmıştı. Bu tür bir halka arzı hangi kripto para borsalarının izleyeceği ise tam olarak kesinleşmedi. En yakın adaylardan biri de ABD’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar