8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Kraken Borsası, Kripto Para Piyasasına Dair Kapsamlı Bir Rapor Yayınladı: Bitcoin Fiyat Artışının Sebebi Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para borsası Kraken tarafından yayınlanan bir rapor, Bitcoin’in son zamanlarda 50.000 Doları aşan fiyatını ve daha genel anlamda piyasadaki artışın nedenlerini analiz ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası Kraken, son haftalarda kripto endüstrisinin durumunu detaylandıran bir rapor yayınladı.
  • Rapora göre, Bitcoin madenciliği ve NFT’ler, Bitcoin ve Ethereum’un son fiyat artışında büyük bir rol oynuyor.

Kripto borsası Kraken, Bitcoin’in son zamanlarda 50.000 Dolarlık seviyeyi aşmasının altındaki bazı temel nedenleri açıklayan bir rapor yayınladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Madenciliği Geri Döndü!

Kraken Intelligence yöneticisi Pete Humiston, konu ile ilgili verdiği demeçte, “50.000 Dolar seviyesini aşan Bitcoin, güçlü teknik ve temel bilgilerin yanı sıra madencilerin iki ay sonra ağa geri dönmesinden de güç alıyor.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu temellerden biri Bitcoin’deki hash oranıdır.

Humiston, “Temmuz ayında son üç yılın en düşük seviyesine ulaştıktan sonra, hash oranı bu yılın başlarında olduğu seviyeye geri döndü. Daha yüksek hash oranı, ağı daha esnek hale getirir ve Bitcoin için daha güçlü bir talep olduğunu gösterir.” diye ekledi.

Rapora göre Bitcoin, Ağustos 2021’de aylık %14’lük bir kazanç yaşadı.

Öte yandan, Bitcoin ağında yeni bir blok çıkarmanın ne kadar zor olduğunu yansıtan Bitcoin madencilik zorluğu, art arda üçüncü kez yukarı yönlü hareket etti. Rapora göre, buradaki artış da büyük oranda iki ay önce Çin’deki faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan Bitcoin madencilerinin, ağa geri dönüş yapması sayesinde gerçekleşti. Bu madencilerin büyük bölümü, Kazakistan, ABD gibi farklı ülkelere taşındı.

“Bitcoin’e Daha Fazla Yatırım Olabilir”

Humiston, “Mevcut eğilimin devam ettiğini varsayarsak, özellikle koronavirüs varyantları, sıkılaşan para politikası ve enflasyon belirsizliği tarafından gölgelenen kısa vadeli makro tablo ile güvenli bir liman varlığı olarak Bitcoin’e daha fazla yatırım yapılacağını öngörebiliriz.” diye konuştu.

İlgili Haber:  Altın ve ABD Doları İyileşme Belirtileri Gösterdiği İçin Bitcoin Fiyatı Risk Altında

Bununla birlikte, Bitcoin için bazı olumlu rakamlar olmasına rağmen amiral gemisi kripto para, diğer kripto paralara nazaran daha düşük bir performans gösterdi.

Raporda, “Bitcoin, yalnızca piyasa değeri bakımından en büyük altcoinlerden bazılarına göre daha düşük performans göstermekle kalmadı; aynı zamanda en büyük 20 kripto para arasında da en kötü performans gösteren token oldu.” ifadeleri kullanıldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar