8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Kraken, Ukrayna’lı Tüm Kullanıcılarına 1000$ Değerinde Bitcoin Verecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Kraken, 9 Mart’tan önce kripto borsasında hesap açan tüm Ukraynalı kullanıcılara 1.000 dolar değerinde Bitcoin vereceğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Ücretsiz verilen bu Bitcoinler şu an hemen çekilebilir durumda. Kraken, Rusya’nın işgalinden sonra yerinden edilen kişilere yardım etmek için böyle bir girişimde bulunduklarını belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ek olarak, alıcıların para birimi dönüştürmelerini ücretsiz olarak yapabilmelerini sağlamak için 1.000$ değerinde işlem ücreti kredisi de verilecek.

Programa sadece, orta veya profesyonel seviye doğrulama düzeyindedeki “Müşterinizi Tanıyın” kontrollerinden geçmiş alanlar dahil edilecek.

Bununla birlikte, KYC’lerini 2022’nin ikinci çeyreğine kadar tamamlayan kullanıcılar da bu yardımdan yararlanabilecek.

Kraken, etkilenen Ukraynalılara bu şekilde doğrudan toplamda 10 milyon dolardan fazla bağış yapılacağını söylüyor.

Rusya yaptırımları

Geçtiğimiz haftalarda Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, kripto borsalarını Rus kullanıcılarının adreslerini engellemeye çağırmıştı.

Fedorov’un talebinden sonra, Coinbase, Binance ve Kraken gibi önde gelen kripto borsaları, platformlarındaki Rus hesaplarını dondurmayı reddetmişti.

Kraken CEO’su Jesse Powell, “Bu talebin gerekçesini anlıyorum ve Ukrayna halkına duyduğum derin saygıya rağmen, Kraken yasal bir zorunluluk olmaksızın Rus müvekkillerimizin hesaplarını donduramaz” demişti.

Kraken CEO’su Jesse Powell tüm Ukraynalı kullanıcılara yapılacak 1000 dolarlık yardımla ilgili şunları söyledi:

Hem Ukrayna’daki hem de Rusya’daki müşterilerimize ihtiyaç duydukları bir zamanda kritik finansal hizmetler sunmaya devam etmeyi umuyoruz. Kripto para, özellikle dünyanın her yerindeki birçok kişinin artık geleneksel bankalara güvenemediği bir zamanda, önemli bir araç olmaya devam ediyor.

Kraken, bu yardım paketi aracılığıyla Ukraynalılara ödenecek 10 milyon dolardan fazla bağışın, 2022’nin ilk yarısında Rusya merkezli müşteriler tarafından ödenen işlem ücretlerinden alınacağını belirtti. Yani borsa platformundaki Rus kullanıcıların işlem ücretleri Ukraynalı kullanıcılara bağış olarak gidiyor olacak.

İlgili Haber:  Rusya Sadece Belirli Bölgelerde Bitcoin Madenciliğini Yasallaştırmaya Çalışıyor

Kraken’in CEO’su Jesse Powell, bunu şöyle ifade ediyor: “Rusya’daki kullanıcılar ne kadar çok ticaret yaparsa, Ukrayna’daki diğer kullanıcılar da o kadar fazla alacak.

Visa, Mastercard ve PayPal’ın ülkedeki faaliyetlerini askıya aldıklarını açıklamasının ardından, Rusya’da kripto borsalarını kullanmak son günlerde zorlaştı.

Bugüne kadar hiç bir büyük kripto borsası Rus kullanıcıları engelleme yoluna gitmemişti.

Ancak ABD kökenli CoinZoom adlı borsa kısa süre önce yeni müşterilerin Rusya’da hesap açmasını engelleyerek bu durumu değiştiren ilk kripto borsası oldu, platform mevcut kullanıcıları engellemeyecek.

Tüm büyük ticaret platformları, yaptırım uygulanan kişi ve kuruluşlara ait hesapları dondurduklarını doğruladı – Coinbase, bugüne kadar yasa dışı faaliyetlerle bağlantılı 25.000 Rus hesabının engellendiğini doğruladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar