Kraken, XRP Ticaretini Askıya Alacağını Duyurdu

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 6 ay önce

blank

SEC’in, Ripple Labs’e 1.3 milyar Dolarlık dava açmasının ardından XRP ticaretini askıya alan borsalara bir yenisi daha eklendi. Öncesinde Coinbase, Binance.US ve diğer pek çok borsa aynı kararı almıştı.

blank

Haberin Özeti

  • ABD menşeli Kraken borsası, XRP ticaretini askıya alacağını duyurdu.
  • Kraken müşterilerinin XRP pozisyonlarını eksiksiz ayarlamaları ve son transferleri gerçekleştirmeleri için 29 Ocak’a kadar süreleri var.
  • Coinbase, Binance.US gibi pek çok büyük borsa halihazırda XRP ticaretini durdurma kararlarını açıklamıştı.

San Francisco merkezli kripto para borsası Kraken’in Cuma günü yaptığı duyuruya göre, ABD’li müşteriler için XRP ticareti 29 Ocak’ta askıya alınacağı öğrenildi.

Kraken Kullanıcılarının İki Hafta Süresi Var

ABD’li kullanıcılar bu tarihe kadar XRP yatırabilir veya çekebilir. SEC davasının ardından adeta dört bir yandan kuşatılan kripto paranın alım satımına devam etmek için Kraken müşterilerinin yalnızca iki haftaları var.

Borsa tarafından yapılan açıklamada, “Bu süreci 29 Ocak 2021 tarihinde uygulamaya başlayacağız; bu nedenle tüm ABD müşterilerinin pozisyonlarını o günden önce çözmeleri şiddetle tavsiye edilir.” ifadeleri yer aldı.

Ripple Labs, CEO Brad Garlinghouse ve İcra Kurulu Başkanı Chris Larsen’e, XRP’deki kayıtsız menkul kıymet satışındaki rolleri nedeniyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Aralık ayında 1.3 milyar Dolarlık dava açıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ripple’ın birkaç kurucusu 2012 yılında XRP’yi yaratmıştı.

SEC Davasının Ardından XRP Fiyatı Yarı Yarıya Geriledi

XRP’nin fiyatı SEC duyurusundan bu yana yaklaşık yarı yarıya geriledi. 21 Aralık’ta 0.60 Dolar seviyesinde hareket eden kripto paranın fiyatı şu an 0.28 Dolar civarına kadar düştü.

Binance.US, Coinbase ve Bitstamp dahil olmak üzere diğer pek çok büyük borsa da XRP ticaretini askıya almak için çoktan harekete geçti.

Ticaretin devam edip etmeyeceği konusu ile ilgili Kraken şunları kaydetti: “SEC’in dosyalanmasıyla ilgili durumu izliyoruz ve her türlü yeni gelişmeye göre kararımızı revize edebiliriz.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Dogecoin Fiyatı Gerileyince Robinhood’un Kripto Para Geliri de %78 Oranında Azaldı!

Dogecoin fiyatının uzun bir süredir “çılgınca” hareketler yapmaması sonucunda, ABD merkezli ticaret platformu Robinhood’un kripto geliri de önemli ölçüde...
Send this to a friend