Farklı blockchainlere dayalı ürünler arasında zincirler arası işbirliğini destekleyen bir DeFi platformu, ekosisteminde 140 milyon dolardan fazla varlığın depolandığını söylüyor.

Wing, “borçlular, alacaklılar ve garantörler arasında eşit derecede faydalı bir ilişkiyi teşvik etmek” için merkezi olmayan bir yönetişim modeli ve risk kontrol mekanizması oluşturmayı hedeflediğini söylüyor.

WING tokenlerine sahip olanlar, merkezi olmayan otonom organizasyonun yönetimine katılabilir ve yeni projelerin başlatılmasının yanı sıra DAO’nun topluluk fonunun nasıl dağıtılması gerektiği konusunda oy verebilir.

Ayrıca, toplumun en çok kullanacağı hizmetler olan daha iyi DeFi ürünlerinin oluşturulmasını sağlamak için yeni ürün teklifleri yapmaya teşvik edilirler.

Ontology üzerine inşa edildi

Wing, Ontology blockchain üzerine inşa edilmiştir ve ağın ONT ID olarak bilinen merkezi olmayan kimlik mekanizmasını kullanacaktır. Bu, merkezi olmayan veri çerçevesi DDXF ile birleştirildiğinde, kredi verilerinin akıllı sözleşmeler aracılığıyla otomatik olarak doğrulanabileceği ve değerlendirilebileceği anlamına gelir.

Platform ayrıca, kredi puanlarını ürünlerinin tasarımına entegre etmeyi planlıyor – bu, bir kişinin finansal geçmişinin tam bir resmini görmenin her zamankinden daha kolay olacağı anlamına geliyor. Wing, bir başvuru yapılırken yalnızca gerekli bilgiler paylaşılacağı için bunların hiçbirinin gizlilik pahasına olmayacağını açıklıyor.

Ontology kurucusu Li Jun, “Ontology, dünya çapında DeFi hareketini hızlandırma ortak vizyonumuzu ilerletmek için Wing ile çalışmaktan gerçekten heyecan duyuyor” dedi. “Özellikle OScore’un, kredi tabanlı DeFi ürünlerinin tasarımı ve yürütülmesi için önemli bir araç olacağına inanıyorum. Ontology’nin OScore’u kullanarak, Wing’in teknolojisini kullanan kredi verenlerin maruz kaldığı risk seviyesi, şeffaflık ve güven büyük ölçüde arttığından ve doğru durum tespiti yapılabildiğinden büyük ölçüde azaltılacaktır.”

Canlı Sor-Bana Yayınında Soruları Yanıtladı

Wing Finance’te danışman olan Erick Pinos, yakın zamanda Cointelegraph’ın YouTube kanalında yayınlanan canlı bir sor-bana oturumu sırasında yeni projeyi tartıştı.

İlgili Haber:  Borç ile Kredi Arasındaki Fark

Krediye dayalı kredilendirmenin DeFi’nin büyümesi için neden önemli olduğu sorulduğunda Pinos şöyle açıkladı: “DeFi teminatlandırmaya dayanıyor çünkü çoğu anonim. Her zaman ödünç aldığınızdan fazlasını yatırmalısınız. Orada bir sınır var çünkü bu belirli bir kredi türüdür. 5.000 dolar ödünç almak için 10.000 dolar koyarsam, bu pek çok kullanım durumunu ortadan kaldırır. ”

Pinos’un belirttiği gibi, pek çok insan, örneğin bir araba satın almak için 5.000 $ borç almak için 10.000 $ yatırmakla ilgilenmezdi – sadece sahip oldukları nakit parayı kullanırlardı.

“İlerlemek istediğimiz şey, krediler için tüm bu diğer kullanım durumları” diye ekledi. “Blockchain’e kredi puanımdan başka bir şey olmadan ve belki biraz teminatla gidebilirim ve yıkıcı bir kredi şirketinden daha iyi bir oranda borç alabilirim ve bu krediyi gerçek dünyada ödeme yapmak için kullanabilirim.”

Pinos, Wing’in daha kapsayıcı olmayı ve DeFi’nin gerçek dünyada kullanılabilmesini sağlamayı amaçladığını söyledi.

Wing için en büyük önceliklerden birinin, kabul edilen teminat türlerini arttırmak olduğunu ve kripto meraklılarına varlıklarını kendileri için çalıştırmaları için daha fazla fırsat vermek olduğunu da sözlerine ekledi.

Pinos, “Daha fazla teminat türüne sahip olmak… Yalnızca bu TVL’yi yükseltmeye yardımcı olacak çünkü herkes bu arzı sağlamak için Bitcoin veya Ethereum’a dönüştürmek istemiyor,” dedi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın