Kripto Analiz Firması CipherTrace, Binance Akıllı Zincirini Desteklediğini Duyurdu

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

CipherTrace tarafından geliştirilen blockchain analiz araçları, Binance Smart Chain (Binance Akıllı Zinciri) ve buna dayalı 600’ün üzerindeki dapp’i destekleyecek.

blank

Haberin Özeti

  • Kripto analiz firması CipherTrace, Binance Akıllı Zincirini ve ağ üzerindeki 600’den fazla dapp’i, uygulamasında destekleyeceğini duyurdu.
  • CipherTrace entegrasyonu ile Binance ağına güvenilirlik sağlanması amaçlanıyor.

Kripto analiz firması CipherTrace, blockchain ağı Binance Akıllı Zinciri (BSC) için destek eklediğini duyurdu. Bu entegrasyon, herhangi bir zincir içi şüpheli etkinliği belirlemek adına kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak.

blank

Binance Akıllı Zinciri Nedir?

BSC, kripto borsası Binance tarafından geliştirilen ve kullanıcıların ağ üzerinde çeşitli uygulamalar oluşturmalarına izin vermesi açısından da Ethereum’a oldukça benzeyen bir blockchain ağıdır. Bununla birlikte BSC, çok daha merkezi bir yapıdadır. Bugün Ethereum’da ağ işlemlerini doğrulayan 4.000’den fazla düğüm varken; BSC’de bu sayı sadece 21.

CipherTrace CEO’su Dave Jevans bugün yaptığı duyuruda, “Veri ilişkilendirme sistemimizin en önemli avantajlarından biri; bir blockchain için analiz desteği eklediğimizde, bu ağ üzerinde oluşturulan tüm uygulamalar için de destek ekliyor olmamızdır.” dedi.

Bu anlamda yeni destek kararı, borsalar, bankalar, ticaret masaları, saklama cüzdanları ve diğer finansal kurumlar da dahil olmak üzere tüm kripto hizmet sağlayıcılarının şüpheli işlemleri BSC’de görüntülemesine ve dolandırıcılık gibi yasa dışı faaliyetlerin önlenmesine yardımcı olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto’da Yasadışı Faaliyetlerin Artışı “Kaçınılmaz”

CipherTrace araştırmacıları, ayrıca, kripto endüstrisinin hızlı büyümesinin “kaçınılmaz olarak” yasadışı faaliyetlerde de bir artışa yol açacağını öne sürdü.

Binance’in baş uyum sorumlusu Samuel Lim ise benzer kaygılarla, “Küresel Kara Para Aklamayı Önleme düzenlemelerine uyum çok önemlidir.” diyerek CipherTrace entegrasyonunun ağa güvenilirlik getirmesini umduğunu belirtti.

Bu arada Binance borsası şu anda ABD Adalet Bakanlığı ve İç Gelir Servisi tarafından soruşturma altında. Kolluk kuvvetleri, borsa çalışanlarının veya müşterilerinin kara para aklama ve vergi kaçakçılığına karışıp karışmadığını saptamaya çalışıyor.

Binance, bu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şüpheli faaliyetleri tespit etmek ve kontrol altına almak için finansal kurumlar tarafından kullanılan kara para aklama ilkelerini ve araçlarını içeren sağlam bir uyum programı oluşturduk.” ifadelerini kullanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend