1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Kripto Avukatı Brian Brooks OCC’den Ayrılıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Eski Coinbase yöneticisi Brian Brooks, görev süresi boyunca kripto parada birçok yeniliği teşvik etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Brian Brooks, eski bir Coinbase yöneticisidir.
  • Sekiz ay boyunca OCC’nin başkan vekili olarak görev yaptı.
  • Yeni dönemde başkanlık için aday gösterilmesine rağmen istifa ediyor.

Brian Brooks, Para Birimi Mali İşler Sorumlusu görevinden istifa ediyor.

Binance indirim kodu

Brooks, Joseph Otting’den görevi devraldığı Mayıs 2020’den bu yana Döviz Muhabirliği Ofisine (OCC) liderlik ediyor. İstifa etmesiyle birlikte yerine geçici olarak mevcut OCC Operasyon Direktörü Blake Paulson gelecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Brooks, Kripto Para ve Blockchain Teknolojisinde Yenilikleri Destekledi

Brooks, bankacılık düzenlemelerinden sorumlu ABD Hazine ofisi OCC’nin başkanı olarak bankacılık sektöründe kripto para ve blockchain yenilikçiliğinin önemli bir destekçisi oldu.

Örneğin geçtiğimiz hafta OCC, ulusal bankaların ve kredi birliklerinin ödeme faaliyetleri için blockchain teknolojisi ve stablecoin kullanabileceği konusunda bir kılavuz yayınladı. Brooks bugün, ofis şartlı olarak Anchorage için bir güven bankası sözleşmesini onayladı ve kripto para sorumlusunu federal bir sözleşmeye sahip ilk dijital varlık bankası yaptı.

Brooks, hükümette çalışmadan önce ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’de Baş Hukuk Görevlisiydi.

Donald Trump, Brooks’u Aday Göstermek İstemişti

Yakında başkanlığı devredecek olan Donald Trump, Brooks’u 27 Kasım’da beş yıllık bir dönem için resmen aday gösterdi; ancak Brooks, yeni Başkan seçilen Joe Biden’in atama yapması gerektiğine inanan Demokratların direnişiyle karşılaşacağını tahmin etti. Bir Cumhuriyetçi olan Senato Bankacılık Komitesi Başkanı Mike Crapo, Brooks’un gerekli oyu alacağını belirtmiş olsa da, Georgia’daki ikinci tur seçimlerinden sonra Senato’nun Demokrat kontrolüne geçmesi ile birlikte bu konudaki inanç da azaldı.

Bu süreçte OCC tarafından yapılan bir basın açıklamasında, Brooks’un kripto para varlıkları hakkındaki rehberliği ve önemi vurgulandı.

İlgili Haber:  Dogecoin 0.5 Dolar Psikolojik Sınırını Aştı - Analistler Dikkatli Olunması Konusunda Uyarıyor

Brooks da OCC’deki görev süresi boyunca gerçekleştirdikleri icraatlar ile ilgili, “Ekip olarak attığımız adımlar, federal bankacılık sisteminin önümüzdeki on yıllar boyunca daha güvenli, daha sağlam ve daha adil bir şekilde işlemesini sağlamaya yardımcı olacak.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar