4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

Kripto Borç Verme Platformu Nexo’nun Kurucusu: Türkiye’deki Kullanıcılardan Talep Artışı Görüyoruz

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

BlockFiCelsius Network ve Nexo gibi popüler kripto borç verme platformlarının sunduğu cazip faiz oranları hakkında çok fazla görüş mevcut olsa da her zaman madalyonun iki farklı yüzü vardır. Yüksek faiz oranlarında ödeme yapmak, borçlulara daha da yüksek oranlar uygulanması anlamına geliyor. 

Binance indirim kodu

Buna rağmen Nexo kurucu ortağı Antoni Trenchev, kripto kredi faiz oranlarının yüksek olduğunu düşünmüyor. Trenchev geçerli faiz oranlarının sadece Batılı ülkelerde düşük olma eğiliminde olduğunu dile getiriyor. “Faiz oranlarını, üçüncü dünya ülkelerindeki ve hatta Asya gibi gelişmekte olan pazarlardaki insanlar için %599 APY’ye kadar düşürüyoruz. Dolayısıyla, geleneksel finans sektörüyle nasıl karşılaştırırsanız karşılaştırın, bu oranın hala çok düşük olduğunu söyleyebilirim. Ve bunun böyle olmasının temel nedenleri; dayanak varlıklarla borç teminatlarının taşıdığı risk ve sizin üzerinizde kredi denetimi yapamamamız gerçeğidir.”

Binance indirim kodu

DeFi projelerini rakip olarak görmüyoruz

Borç verme platformlarının sunduğu oranlar, banka mevduat hesaplarına ve hatta para piyasası araçlarına kıyasla nispeten yüksek görünse de DeFi projelerinin sunduğu getirilerle kıyaslanıldığında zayıf kalmaktadır. DeFi projelerini rakip olarak görüp görmediği sorulduğunda TrenchevNexo’nun DeFi’yi doğrudan rakip olarak görmediğini söyledi. Geleneksel bir finans geçmişine sahip olan DeFi konseptini sevse de bu alanı şahsi görüşüne göre çok riskli bulduğunu söyleyen Trenchev, kazanç çiftçiliğine (yield farming) herhangi bir şekilde dahil olmadığını belirtti. 

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Merkezi olmayan bir sistemin var olabilmesi için işlemlerin tümünün blok zincirinde bulunması ve resmi izinden bağımsız olması gerektiğini ifade eden Trenchev, şu anda Nexo’nun geleneksel finans piyasaları ile kripto alanı arasında bir köprü olarak konumlandığını ve bu alanda biraz farklı şeyler yaptıklarını düşündüğünü açıkladı.

İlgili Haber:  Kripto Şirketi Paxos, Ulusal Banka Sözleşmesi İçin Başvuruda Bulundu

Türkiye’deki kullanıcıların taleplerinde artış var

Bu tespitler neticesinde kendisine yöneltilen “Bu açıklamalarınız, Nexo’dan borç alanların çoğunun gelişmekte olan ülkelerden geldiği anlamına mı geliyor” sorusunu yanıtlayan Trenchev, elinde buna dair kesin rakamlar bulunmasa da tipik olarak Türkiye gibi enflasyonist baskı yaşayan ülkelerden gelen bir talep akışı gördükleri yanıtını verdi. 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar