20 Ağustos 2022, Cumartesi
25.7 C
İstanbul

Kripto Para Borsalarında Çalışanlar Yılda Bir Milyon Dolardan Fazla Kazanabiliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Joe Biden, ABD federal kurumlarına kripto para birimleri, dijital varlıklar, Bitcoin ve NFT’leri düzenlemelerini söyledi. Biden, hızla büyüyen bu endüstriyi düzenlemenin çok önemli olduğunu ve bunun bir “ulusal güvenlik meselesi” haline geldiğini savunuyor. Biden’in bu söylemleri, kripto piyasasının çalkantılı bir dönemden geçtiği ve yatırımcıların büyük miktarda paralar kaybettiği bir zamana denk geldi.

Binance indirim kodu

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, İç Gelir Servisi ve FINRA gibi düzenleyici kurumlar Biden’in bu talimatı üzerine muhtemelen araştırmalara, denetimlere ve incelemelere kısa sürede başlayacaklardır. Ayrıca, tokenlerin menkul kıymet olarak kabul edilip edilmeyeceğini de gözden geçireceklerdir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin ve kripto paralara yönelik düzenleme olasılığı ve son aylarda kripto piyasasında yaşanan düşüş bir şeyi etkilememiş gözüküyor: kripto para borsalarında çalışanların maaşlarını ve paketlerini.

Kripto para borsalarında verilen maaşlar ve paketler oldukça rekabetçi. Ayrıca uzaktan çalışma seçenekleri ve diğer başka avantajlar da sunuyorlar. Bitcoin ve kripto para borsalarındaki tipik toplam maaş paketleri, genellikle çalışanlara öz sermaye, hisse senedi opsiyonları ve sınırlı hisse senedi birimleri sunar; bu, firma başarılı olursa gelecekte beklenmedik sürprizlerle sonuçlanabilir.

Blind adlı sitede insanlar çalıştıkları sektörlerin maaş bilgilerini paylaşabiliyor. En iyi kripto para borsalarında çalışan mühendislerin burada paylaştıkları rakamlar aşağıdaki gibi. Bu rakamlar sadece mühendislerin maaşlarını gösteriyor. Yönetici maaşları daha farklı olabilir.

  • Yazılım mühendisleri ve teknoloji uzmanları, kripto para borsalarından yılda 900.000 dolara varan iş teklifleri aldıklarını söylüyorlar. Kıdemli yazılım mühendisinin yaklaşık 1 milyon dolarlık ödeme paketinin içinde, yılda 450.000 dolarlık hisse bazlı paketin ve baz maaşının %5 ila %15’i arasında değişen nakit ikramiyeler bulunuyor. Bu kıdemli yazılımcıların paketlerinin 1.5 milyon dolara ulaştığı da olabiliyor.
  • Bir altyapı mühendisi, 237.000 dolar baz maaş, yaklaşık 35.000 dolar nakit ikramiye ve potansiyel olarak 400.000 dolar değerinde hisse bazlı paket ile yılda 672.550 dolara kadar çıkabiliyor.
  • Bir diğer kıdemli yazılım uzmanı 230.000 dolar baz maaş, 34.500 dolara kadar nakit ikramiye ve yaklaşık 200.000 dolar hisse bazlı ödeme ile yılda 464.500 dolara yakın kazandığını belirtiyor.
  • Başka bir kıdemli yazılım mühendisi, 206.000 dolar baz maaş, 206.000 dolar nakit ikramiye ve 20.600 dolar nakit ikramiyeden oluşan yılda 401.600 dolarlık bir paket aldığını belirtti.
İlgili Haber:  New York Belediye Başkanı İlk Maaşını Bitcoin ve Ethereum ile Alacak

Bitcon, dijital varlıklar, NFT’ler ve ilgili platformlar için yetenek talebi inanılmaz derecede artmış durumda. LinkedIn’de 2021’de kripto ile ilgili iş ilanları %400 artış gösterdi.

Şirketler, yetenekleri çekmek ve işe almak için daha yüksek ücretler, ikramiyeler, uzaktan, hibrit ve esnek çalışma seçenekleri, bire bir mentorluk ve ücretsiz üniversite eğitimi sunuyor.

Türkiye’de kripto alanındaki maaşlarla ilgili elimizde henüz bir veri yok ama özellikle ABD ve diğer gelişmiş ülkelerde bu rakamlar oldukça yüksek ve cazip.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar