3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Kripto Piyasası Düştükçe, Kripto Şirketlerinde İşten Çıkarmalar Artıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Orta Doğu’nun en büyük kripto borsalarından biri olan Rain Financial, gelen raporlara göre kripto pazarında son zamanlarda yaşanan gerileme nedeniyle düzinelerce çalışanını işten çıkarmaya başladı.

Binance indirim kodu

Şirketin işten çıkarma kararını bu hafta personeline ilettiği belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kurucu Ortak ve İcra Kurulu Başkanı Joseph Dallago Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “Kripto para ve küresel piyasaların yavaşlamaya devam etmesi, dünya genelinde işleri etkiledi. Bu belirsizlik döneminden geçmek için zor kararlar vermek zorunda kaldık ve çalışan sayımızı küçülttük” dedi.

Rain’in destekçileri arasında Silikon Vadisi risk sermayesi şirketi Kleiner Perkins ve Coinbase Ventures yer alıyor. En son 500 milyon dolarlık bir değerleme ile fon toplamış ve bu fonu Orta Doğu ve Afrika’da genişlemek ve bu yıl işgücünü iki katına çıkarmak için kullanma sözü vermişti.

Ekşi Sözlük’te bir kullanıcı Rain başlığına yazdığı yorumda, şirketin Türkiye’deki 100 çalışanından 60’ını çıkardığını belirtti. Ancak bu bilgi doğrulanmış bir bilgi değil.

Kripto kışı

Kripto para piyasası geçen sene Kasım ayında en yüksek seviyesine ulaşmış ve sonra kademeli olarak düşüşe geçmişti.

İşten çıkarmaların yaşandığı tek kripto borsası Rain değil elbette.

Milyarder kardeşler Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından yönetilen kripto borsası Gemini de çalışanlarının %10’unu işten çıkarma kararı aldı.

Gemini, çalışanlarına, sektör genelinde ticaretteki düşüş nedeniyle şirketin işgücünü %10 oranında azaltma planlarını açıkladı.

Bu arada ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase’in, işlem hacimlerinin düşmesiyle birlikte hisse fiyatı da düşüş yaşıyor ve firmanın işe alma hızını yavaşlattığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz Mart ayında Coinbase ile ilgili ünlü fon yöneticisi ve yatırımcı Jim Chanos’un iddialarına yer vermiştik. Chanos Bitcoin ve Coinbase ile ilgili uyarılarda bulunmuş ve Coinbase hissesinin balon olduğunu ve şortladığını açıklamıştı.

İlgili Haber:  Kripto Para Borsası Coinbase, Apple'ın Kripto Para Karşıtı Politikalarını Eleştirdi

Chanos, Coinbase’in ana gelirinin işlem ücretleri olduğunu ve Bitcoin fiyatının düşüşüyle birlikte ayı piyasasına girildiğinde işlem hacminin düştüğünü ve dolayısıyla şirketin işlem ücretlerinden elde ettiği gelirin de düştüğünü belirtmişti. Buna bir de kripto para borsaları arasındaki artan rekabeti eklediğimizde Coinbase’in bu sene kârlı bir yıl geçireceğini düşünmediğini söylemişti.

ABD’nin en büyük kripto borsası geçtiğimi günlerde, düzenleyici sunduğu bir raporda ilk kez iflasın İ’sinden bahsetmiş ve müşterilerine Coinbase ciddi şekilde sıkıntıya girerse işlerin onlar için ne kadar kötü olabileceğini acı bir şekilde hatırlatmıştı. Şimdi işler gerçekten kötüye gidiyor gözüküyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar