2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Kripto Borsası Binance, Anonim Bitcoin Ticaretini Zorlaştırıyor: Kullanıcılar Nasıl Etkilenecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Binance, kimlik veya fotoğraf bilgilerini doğrulamayan kullanıcılar için günlük para çekme limitini düşürüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance dünyanın en büyük borsasıdır.
  • Ancak borsa, son zamanlarda, dünya çapındaki düzenleyiciler tarafından hedef tahtasına oturtuldu.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük borsası olan Binance, düzenleyicilerin baskısını hissetmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Binance’de Yeni İşlem Limiti

Bugünden itibaren, borsadaki yeni kullanıcılar, platformun Temel Hesap Doğrulama işlemini tamamlamadıkları takdirde günlük 0.06 Bitcoin (yaklaşık 2.000 ABD Doları) eşdeğerinde işlem yapabilecekler. Bu limit, daha öncesinde ise 2 BTC (bugünün fiyatlarıyla yaklaşık 70.000 Dolar) seviyesinde idi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Yeni kullanıcılar ise 4 Ağustos ile 23 Ağustos tarihleri ​​arasında söz konusu kısıtlamalarla karşılaşmaya başlayacaklar. Tüm doğrulama adımlarını tamamlayan kullanıcılar ise 100 BTC’ye kadar işlem yapabilecekler.

Binance borsası, daha öncesinde de KYC’yi güçlendireceğini açıklamıştı. Şirket, 2019 yılında, KYC ve kara para aklamayla mücadele süreçlerini otomatikleştirmek için düzenleyici teknoloji şirketi IdentityMind ile ortaklık kurdu. Daha önce de benzer bir süreçte Refinitiv ile ortaklık yapmıştı.

Binance ve Düzenleyici Baskılar

Bu hamleler, Binance’in, sahte bilgiler kullanan tüccarlar ile mücadele etmesinin en önemli yoluydu. Daha kısıtlayıcı para çekme limitleri, insanları daha yoğun bir KYC sürecine dahil etme ve farklı bir kimlik altında işlem yapmaları koşuluyla anonimliklerinin bir kısmından vazgeçme gibi ek bir etkiye sahip olabilir.

Öte yandan Binance, son haftalarda İngiltere’deki Mali Davranış Otoritesi, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı ve İtalya Menkul Kıymetler Düzenleyicisi başta olmak üzere küresel ölçekte pek çok farklı düzenleyici kurumun hedef noktası haline geldi.

Daha çok CZ olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao ise şirketin bu gibi baskıların üstesinden gelmek için çok çalıştığını belirterek, “Binance, dünyanın dört bir yanından düzenleyiciler ile en adil ve uyumlu oyun alanını oluşturmanın yolunu arıyor.” ifadelerini kullandı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar