28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Kripto Borsası Binance, Avustralya’da Türev Ticaretini Sonlandırıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Sektörün en büyük kripto borsası Binance, Avustralya’daki müşterileri için türev ticaretini sonlandıracağını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto borsası Binance, Avustralya’daki müşterileri için türev ticaretini sonlandıracağını açıkladı.
  • 24 Eylül’den itibaren Binance’nin mevcut Avustralyalı kullanıcılarının türev ürün pozisyonlarını azaltmak veya kapatmak için 90 gün süreleri olacak.
  • Binance, 23 Aralık’tan sonra Avustralya’daki müşterilerin, kalan tüm açık pozisyonlar otomatik olarak kapatılacağı için bu yatırımlarını manuel olarak kapatamayacaklarını belirtti.

Kripto borsası Binance, bugün yaptığı açıklamada, Avustralyalı müşterilerine sunduğu vadeli işlem, opsiyon ve kaldıraçlı ticaret hizmetlerini Aralık ayında sonlandıracağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Kullanıcıların 90 Gün Süresi Olacak

24 Eylül’den itibaren Binance’nin mevcut Avustralyalı kullanıcılarının türev ürün pozisyonlarını azaltmak veya kapatmak için 90 gün süreleri olacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Borsa duyurusunda, “Kullanıcılar, teminat tamamlama çağrılarını ve tasfiyeleri önlemek için teminat bakiyelerini artırabilecekler; ancak yeni pozisyon açamayacaklar.” ifadesi kullanıldı.

Binance, 23 Aralık’tan sonra Avustralya’daki müşterilerin, kalan tüm açık pozisyonlar otomatik olarak kapatılacağı için bu yatırımlarını manuel olarak kapatamayacaklarını da sözlerine ekledi.

CoinGecko verilerine göre Binance, son 24 saatte kaydettiği yaklaşık 36 milyar Dolarlık işlem hacmi ile şu anda dünyanın en büyük kripto borsası konumunda yer alıyor.

Binance ve Düzenleyici Kurumlar Arasındaki Mücadele

Avustralya’daki türev alım satım faaliyetlerinin askıya alınması, Binance üzerinde artan düzenleyici baskının ortasında geldi.

Bu tür baskı yapan ve Binance’ye karşı çeşitli tüketici uyarıları yayınlayan ülkeler arasında Malta, Cayman Adaları, Japonya, İtalya, Brezilya, Singapur, Hollanda, Kanada, Almanya ve Birleşik Krallık bulunuyor.

Ağustos ayında Binance, Brezilya ve Hong Kong’da da kripto türev ürünleri sunmayı bırakırken; Avustralya’daki yeni hesaplar için opsiyonlara, marj ürünlerine ve kaldıraçlı tokenlere erişimi kısıtlamıştı.

İlgili Haber:  Binance, Cardano'nun Yakında Yayınlanacak Olan Alonzo Yükseltmesini Destekleyeceğini Duyurdu

Kripto borsası, o gün yaptığı açıklamada, “Binance, uyumluluk taahhüdümüz ve düzenlenmiş bir finans kurumu olma planlarımızla paralel olarak, Avustralyalı kullanıcıların türev ürünlere erişimini proaktif olarak kısıtlayan ilk büyük kripto borsalarından biri olacak.” ifadelerini kullanmıştı.

Onun öncesinde Binance, Avustralya Doları, İngiliz Sterlini ve Euroyu içeren kripto marj ticaretini de durdurmuştu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar