7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Kripto Borsası Binance, Singapurlu Kullanıcılarına Sunduğu Birçok Hizmeti Durdurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Binance, gün geçtikçe artan düzenleyici huzursuzluk nedeniyle Singapur’daki müşterilerine sunduğu hizmetlerde değişiklik yaptığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Singapurlu kullanıcıları için birden fazla kripto hizmetini durdurduğunu açıkladı.
  • Haber, Singapur ve dünya genelindeki bir dizi düzenleyici tartışmanın ardından geldi.

Borsa tarafından bugün yapılan açıklamaya göre Singapur’daki Binance müşterileri, 26 Ekim 2021 tarihinden itibaren Binance.com’daki bir dizi hizmete erişemeyecek.

Binance indirim kodu

Binance, Bazı Hizmetlerini Durduruyor

Bu hizmetlerin, itibari para yatırma hizmetleri, kripto para spot ticareti ve likit takaslar aracılığıyla kripto para satın alınması olduğu belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Binance konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Uyumluluk taahhüdümüz doğrultusunda Düzenlenmiş Ödeme Hizmetleriyle ilgili olarak Singapur kullanıcılarına bazı kısıtlamalar uygulayacağız.” ifadelerini kullandı. Binance ekibi, ayrıca, Singapur kullanıcılarına “potansiyel ticari anlaşmazlıklardan kaçınmak” için 26 Ekim gününe kadar ilgili tüm alım satımları durdurmalarını ve nakit paralarını çekmelerini tavsiye etti.

Duyuru, Singapur’daki bir dizi düzenleyici tartışmanın ardından geldi.

Binance’nin Singapur’daki Mücadelesi

Kripto borsası, Singapur da dahil olmak üzere son aylarda bir dizi düzenleyici kurumun baskısına maruz kaldı.

Ağustos ayında, Singapur finansal hizmetler düzenleyicisi (Singapur Para Otoritesi – MAS), Binance’in Singapur’da kayıtlı kuruluşu Binance Asia Services’in “lisansız faaliyet gösterdiğini” açıkladı.

Bu açıklamada bir ay sonra ise MAS, Binance’yi “Yatırımcı Uyarı Listesine” ekledi ve kripto borsasının ülkede faaliyet gösterme lisansına sahip olmadığını bir kez daha vurgulamış oldu.

Öte yandan kripto borsası Binance, İngiltere, Cayman Adaları, İtalya, Hollanda, Güney Afrika, Malezya, Japonya ve bazı diğer ülkelerdeki düzenleyici kurumlar ile de sıkı bir mücadele içine girdi. Ancak Singapur, şirketin CEO’su Changpeng Zhao’nun yaşadığı yer olması sebebiyle bu anlamda en dikkat çeken yasal mücadele idi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar