30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Kripto Borsası Binance, “Vergi Raporlama Aracını” Başlattığını Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Binance, borsaya uyumluluk gereksinimleri konusunda yardımcı olmak için bir Vergi Raporlama Aracı başlatıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance, borsaya uyumluluk gereksinimleri konusunda yardımcı olmak için bir Vergi Raporlama Aracı başlatıyor.
  • Binance’nin bu hamlesi, küresel ölçekte borsa üzerinde artan düzenleyici baskıların ardından geliyor.

Kripto borsası Binance, dün yayınlanan bir açıklamaya göre, kullanıcılarının “kripto faaliyetlerini takip etmelerini ve raporlama gereksinimlerini kolaylaştırmalarını” sağlayacak bir Vergi Raporlama Aracı başlatıyor.

Binance indirim kodu

Binance CEO’su: Kripto Endüstrisi İçin Doğru Yolu Keşfediyoruz

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Gerçek şu ki, dünyanın birçok ülkesinde kripto düzenlemeleri hala gelişiyor ve hepimiz bu umut verici ve genç endüstri için doğru yolu keşfediyoruz.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Yeni araç, kullanıcıların işlem geçmişlerini üçüncü bir tarafa aktarmalarına ve ayrıca vergi yükümlülüklerine ilişkin genel bilgiler edinmelerine olanak tanıyacak. Araç, kullanıcılara yardımcı olacak olsa da; temel olarak borsanın küresel ölçekte düzenleyiciler tarafından ateş altında olduğu bir zamanda uygulamaya alınması tesadüf değil.

Borsa CEO’su CZ, son haftalarda tüm çabasını Binance’in uyumluluk ve düzenleme yükümlülüklerini ciddiye aldığını göstermeye adadı.

7 Temmuz’da yaptığı bir açıklamada CZ, “Uzun vadede iyi geliştirilmiş bir yasal ve düzenleyici çerçevenin, kriptoyu herkesin günlük yaşamında kullanımı için sağlam bir temele oturtacağına inanıyorum.” dedi.

Ancak tüm söylemlere rağmen Binance ile ilgili önemli sorunlar hâlâ devam ediyor.

Binance ve Düzenleyiciler Arasındaki Sorun

Binance’in geçmişi sürekli olarak devam eden düzenleyici tartışmalarla dolu.

Geçen yıl, Malezya’daki yetkililer Binance’in kendi bölgesinde yasadışı olarak faaliyet gösterdiğini söyledi. Bu duyuru, Malta’nın kripto para borsasını yasaklamasından birkaç ay sonra geldi.

Ancak bu yıl düzenleyiciler Binance üzerindeki baskısını daha da artırdı. Özellikle de borsanın “merkezi olmayan” bir yapıda olması ve bir “genel merkezinin bulunmaması” gibi konular düzenleyicilerin en çok eleştirdiği noktalar oldu.

İlgili Haber:  En Büyük 10 Kripto Para Biriminden 9’u Eylül Ayında Düşüş Yaşadı

Son iki ay içinde İngiltere, İtalya, Japonya ve Cayman Adaları’ndaki düzenleyiciler, Binance’in kendi ülkelerinde faaliyet gösterme yetkisinin olmadığını söyledi.

İngiltere Mali Davranış Otoritesi, borsanın bir genel merkezinin olmamasının “büyük bir sorun” olduğunu söyledi. Ayrıca, ülkede Binance borsası yürütmek için kurulmuş bir Birleşik Krallık şirketi olan Binance Markets Limited’in kara para aklama ile mücadele yükümlülüklerini tam olarak yerine getirmediği de belirtildi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar