Kripto Borsası BitMEX ve İnsan Hakları Vakfı, Bir Bitcoin Geliştiricisine 150.000 Dolar Fon Sağladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Kripto para borsası BitMEX, bir Bitcoin araştırmacısı ve geliştirici olan Calvin Kim için 100.000 Dolar değerinde bir hibe sağladı. Ayrıca İnsan Hakları Vakfı da geliştiriciye 50.000 Dolarlık destek verdi.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin araştırmacısı Calvin Kim, Bitcoin’i ölçeklendirmek için çalıştığı bir proje kapsamında 150.000 Dolarlık ek fon aldı.
  • Utreexo Projesi, Bitcoin’in daha sağlıklı bir biçimde ölçeklendirmeyi amaçlıyor.

Kripto borsası BitMEX ve İnsan Hakları Vakfı, bir Bitcoin araştırmacısı olan Calvin Kim için toplam 150.000 Dolarlık ek fon sağladı. Fonun 100.000 Doları BitMEX tarafından bağışlanırken geri kalan 50.000 Dolarlık destek ise İnsan Hakları Vakfından geldi.

blank

Utreexo Projesi Nedir?

Kim, Bitcoin’in daha sağlıklı bir biçimde ölçeklendirilmesini amaçlayan MIT kaynaklı Utreexo Projesi üzerinde çalışıyor.

Bitcoin’in durum boyutu (state size – kimin neye sahip olduğunu ayrıntılandıran bir veritabanı) zamanla büyüyor ve ağı barındıran merkezi olmayan sabit disk ağı için ek yükler oluşturuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Utreexo’nun algoritması ise Bitcoin’in durum boyutunu birkaç gigabaytın üzerindeki bir değerden 1 kilobayttan daha az bir değere düşürmeyi amaçlıyor.

Kripto Borsaları, Bitcoin Araştırmacılarına Destek Sağlıyor

Son olarak aldığı fonla birlikte proje çalışmalarına hız kesmeden devam edebilir. Bitcoin araştırmacısı Calvin Kim konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Finansal olarak istikrarlı olmak, Utreexo Projesinin araştırma ve geliştirmesini ilerletmeye daha fazla odaklanmamı sağladı.” dedi.

Bu, bir kripto borsasının, Bitcoin blok zincirini geliştirmek için ilk kez fon sağlaması değil. Geçen Aralık ayında Coinbase, Crypto Community Fund’a Bitcoin gelişimine destek vermesi adına hibe sağladığını duyurmuştu. Ayrıca OKEx borsası da geçmişte Bitcoin Core geliştiricisi Marco Falke de dahil olmak üzere sektördeki pek çok araştırmacıya çeşitli büyüklüklerde hibe sağladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend