28 Mayıs 2022, Cumartesi
18.5 C
İstanbul

Kripto Borsası BitMEX ve İnsan Hakları Vakfı, Bir Bitcoin Geliştiricisine 150.000 Dolar Fon Sağladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para borsası BitMEX, bir Bitcoin araştırmacısı ve geliştirici olan Calvin Kim için 100.000 Dolar değerinde bir hibe sağladı. Ayrıca İnsan Hakları Vakfı da geliştiriciye 50.000 Dolarlık destek verdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin araştırmacısı Calvin Kim, Bitcoin’i ölçeklendirmek için çalıştığı bir proje kapsamında 150.000 Dolarlık ek fon aldı.
  • Utreexo Projesi, Bitcoin’in daha sağlıklı bir biçimde ölçeklendirmeyi amaçlıyor.

Kripto borsası BitMEX ve İnsan Hakları Vakfı, bir Bitcoin araştırmacısı olan Calvin Kim için toplam 150.000 Dolarlık ek fon sağladı. Fonun 100.000 Doları BitMEX tarafından bağışlanırken geri kalan 50.000 Dolarlık destek ise İnsan Hakları Vakfından geldi.

Binance indirim kodu

Utreexo Projesi Nedir?

Kim, Bitcoin’in daha sağlıklı bir biçimde ölçeklendirilmesini amaçlayan MIT kaynaklı Utreexo Projesi üzerinde çalışıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’in durum boyutu (state size – kimin neye sahip olduğunu ayrıntılandıran bir veritabanı) zamanla büyüyor ve ağı barındıran merkezi olmayan sabit disk ağı için ek yükler oluşturuyor.

Utreexo’nun algoritması ise Bitcoin’in durum boyutunu birkaç gigabaytın üzerindeki bir değerden 1 kilobayttan daha az bir değere düşürmeyi amaçlıyor.

Kripto Borsaları, Bitcoin Araştırmacılarına Destek Sağlıyor

Son olarak aldığı fonla birlikte proje çalışmalarına hız kesmeden devam edebilir. Bitcoin araştırmacısı Calvin Kim konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Finansal olarak istikrarlı olmak, Utreexo Projesinin araştırma ve geliştirmesini ilerletmeye daha fazla odaklanmamı sağladı.” dedi.

Bu, bir kripto borsasının, Bitcoin blok zincirini geliştirmek için ilk kez fon sağlaması değil. Geçen Aralık ayında Coinbase, Crypto Community Fund’a Bitcoin gelişimine destek vermesi adına hibe sağladığını duyurmuştu. Ayrıca OKEx borsası da geçmişte Bitcoin Core geliştiricisi Marco Falke de dahil olmak üzere sektördeki pek çok araştırmacıya çeşitli büyüklüklerde hibe sağladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar