Kripto ticareti uygulaması Bitpanda toplamış olduğu fonları, hisse senedi ticareti gibi bazı yeni özellikleri sunmak adına kullanacak.

Haberin Özeti

  • Bitpanda, 2020’deki en büyük kripto odaklı Avrupa Seri A finansman turunu tamamladı.
    Finansman, Bitpanda’nın yeni Avrupa pazarlarına girmesini sağlayacak.
  • Finansman turu, Paypal’ın kurucusu Peter Thiel’in yatırım firması tarafından yönetildi.
  • Viyana merkezli bir kripto yatırım ve ticaret platformu olan Bitpanda, yapılan açıklamalara göre, Paypal kurucusu Peter Thiel ve benzer yüksek profilli yatırımcılardan 52 milyon doların üzerinde para topladı.

Finansman turu, Thiel’in Valar Ventures firması tarafından yönetildi ve Speedinvest gibi diğer fintech merkezli yatırım fonlarını içeriyordu. Bitpanda borsası ise 2020 yılı içerisinde Avrupa’nın en büyük kripto odaklı Seri A’sı olduğunu iddia ediyor.

1,3 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Bitpanda, iş kapsamını genişletmeyi ve Avrupa’nın yaklaşmakta olan dijital finans endüstrisinde lider olmayı hedefliyor. Şirket, 2020 yılı içerisinde yeni ödeme ve tasarruf platformları başlatmasının yanında; son olarak topladığı 52 milyon dolar civarındaki fonun bir kısmının da tekliflerin iyileştirilmesi adına kullanacağını açıkladı.

“Finansal Erişimi Demokratik Hale Getiriyoruz”

Yükselen kripto para borsası Bitpanda’nın kurucusu Eric Demuth, “Sektör lideri olarak teknolojik imkanları kullanarak ve yenilikçi finansal araçları oluşturarak yatırım yapma süreçlerini olabildiğince demokratikleştiriyoruz ve tüm finansal araçları, ne olursa olsun, herkesin finansal erişimine açmayı sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Yatırımın bir parçası olarak, Valar Ventures kurucu ortaklarında Andrew McCormack de Bitpanda’nın yönetim kuruluna katılacak. McCormack, büyüyen dijital finans araçları konusunda kapsamlı geçmişe sahip biri olarak tanınıyor. PayPal’ın henüz ilk yıllarında platforma katıldığı bilinen McCormack, şirketin halka arzı ve nihayetinde 2002 yılındaki eBay satışı sırasında da Thiel’i destekleyenler arasında yer almıştı.

Fransa, İspanya ve Türkiye Doğrultusunda Genişleme Kaydedildi

2020 yılı içerisinde gösterdiği faaliyetlerle Bitpanda borsası, Fransa, İspanya ve Türkiye doğrultusunda genişleme kaydetti. Şirket, önümüzdeki iki yıl içinde geri kalan Avrupa pazarlarına girmeyi planlıyor. Ayrıca söz konusu genişlemenin bir parçası olarak, 2021 yılının başlarında hisse senedi ticareti gibi çeşitli yeni ürün teklifleri de Bitpanda tarafından piyasaya sürülmüş olacak.

Facebook Yorumları
İlgili Haber:  Kripto Para Borsası Coinbase, Apple'ın Kripto Para Karşıtı Politikalarını Eleştirdi

Bir Cevap Yazın