29 Mayıs 2022, Pazar
25.5 C
İstanbul

Kripto Borsası Coinbase, Özel Bir Satışta 1.5 Milyar Dolarlık “Kıdemli Senet” Sunmayı Planlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para borsası Coinbase, bilançosunu desteklemek için tasarlanmış özel bir satışta 1.5 milyar Dolarlık “Kıdemli Senet” sunmayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase, özel bir satışta 1.5 milyar Dolarlık “Kıdemli Senet” sunmayı planlıyor.
  • Kıdemli senetler, bonoya benzer bir tür menkul kıymettir; ancak herhangi bir iflas durumunda öncelikli olarak geri ödenir.

Kripto borsası Coinbase, 2028 ve 2031’de vadesi dolacak olan 1.5 milyar Dolarlık kıdemli senetleri özel bir satışla sunma planları olduğunu açıkladı. Senetler, Coinbase tarafından garanti edilecek. Kıdemli senetler, bonoya benzer bir tür menkul kıymettir; ancak herhangi bir iflas durumunda öncelikli olarak geri ödenir.

Binance indirim kodu

Coinbase, Fon Toplamaya Çalışıyor

Coinbase konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Sermaye artışı, zaten güçlü olan bilançomuzu düşük maliyetli sermaye ile desteklemek için yeni bir fırsatı temsil ediyor.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu, borsanın fon toplamaya çalıştığı ilk uygulaması değil.

Bu yılın başlarında Coinbase, alıcıların faiz kazanmasını veya hisse senedine dönüştürmesini sağlayan ve bir tür tahvil olan “dönüştürülebilir tahviller” satarak 1.25 milyar Dolar toplama planlarını açıklamıştı.

Son duyuru ise geçen hafta Twitter’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sert eleştirilerde bulunan Coinbase CEO’su Brian Armstrong için tartışmalı bir dönemin ardından geldi.

Coinbase vs. SEC

SEC, stablecoin sahiplerine %4 faiz ödemeyi içeren Coinbase’nin Lend hizmeti için şirkete dava açmakla tehdit etti. Coinbase’in baş hukuk görevlisi Paul Grewal, geçen hafta SEC’in bu planlarını açıkladı.

Ardından ise Coinbase CEO’su Armstrong, Twitter’dan yaptığı açıklamalar ile SEC’e sert bir şekilde yüklendi. Borsa CEO’su, “SEC, bize bu projemizin bir menkul kıymet olduğunu söyledi. Ancak bu garip görünüyor; borç verme, nasıl bir menkul kıymet olabilir?” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Bitcoin'in 50.000 Doların Üzerine Ani Yükselişi Kripto Para Hisselerinin Fiyatını Yükseltiyor

Coinbase CEO’sunun tweetleri sosyal medyada eleştiri de aldı. Birçok takipçi, 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın ilk sayfasında bulunan bir “menkul kıymet” tanımını paylaştı ve Armstrong’un haksız olduğunu dile getirmeye çalıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar